بین‌الملل
«جیمز سیمونز» ریاضیدان بشردوست و از بنیان‌گذاران بنیاد خیریه علمی سیمونز، ماه اخیر در سن 86 سالگی درگذشت. او و همسرش میلیاردها دلار برای اهداف  بشردوستی، مخصوصاً در زمینه تحقیقات و آموزش ریاضیات و علوم پایه صرف  کردند.
با اهدای پیراهن تیم فوتبال استقلال تهران از سوی یک پزشک ایرانی به مرکز یتیم‌خانه‌ای در شهر کیکویت کنگو، بچه‌های این مرکز با پیراهن تیم ایرانی فوتبال بازی کردند. سیدمحمد آقامحمدآبادی که دندانپزشک و جراح فک و صورت است، هرساله برای ارائۀ خدمات پزشکی رایگان به کشورِ آفریقایی کنگو سفر می‌کند.
در جریان برگزاری رویداد خیریه «پاریس برای خوبی» و حراجی که به نفع بنیاد خیریه پاری سن ژرمن برگزار شد، «کیلیان امباپه» فوتبالیست سرشناس، یک اثر هنری به مبلغ 520 هزار یورو (معادل 32 میلیارد تومان) خریداری کرد که عواید حاصل از آن صرف امور خیر می‌شود.
فعالیت در کشورهای جنگ­‌زده و کمک به مردمی که از شرایط دردناک جنگ دچار آسیب­‌های جسمی و روانی شده‌­اند، همتی بلند و از خودگذشتگی می‌طلبد. «الجزیره» در گزارشی به معرفی «رافائل پیتی»، پزشک داوطلب فرانسوی می‌پردازد که در ماه‌های اخیر با استقرار در غزه، کمک به مجروحان و آسیب‌­دیدگان جنگ را به زندگی مرفه و بی­‌دردسر ترجیح داده است.
سازمان ملل متحد، توجه روز جهانی خانواده را در سال جاری، به تغییرات آب و هوایی معطوف کرده است. خانواده‌ها باید در مقابل تبعات ناشی از تغییرات آب و هوایی همچون گرمایش زمین، خشکسالی، سیل و طوفان، ایمن شوند و در این راستا، خیریه‎ها و سمن‌ها می‌توانند نقشی کلیدی ایفا کنند.
26 ارديبهشت 1403 بین‌الملل
سازمان بین‌المللی خیریه اسلامی و دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) با برگزاری یک همایش بین‌المللی در کویت که با حضور جمع کثیری از  خیرین کشورهای اسلامی و با قرائت پیام دبیر کل سازمان ملل متحد همراه بود،  توانستند پرداخت 2.7 میلیارد دلار به جنگ‌زدگان غزه را از جانب خیرین متعهد  شوند.
25 ارديبهشت 1403 بین‌الملل
از مهم‌ترین دلایل رشد فعالیت‌های بشردوستانه و نیکوکارانه در جنوب شرقی آسیا می‌توان به مواردی همچون افزایش روزافزون انباشت ثروت در این منطقه، عقب‌نشینی دولت‌ها از ارائه خدمات عمومی، افزایش آگاهی عمومی از نابرابری‌های فزایندۀ اجتماعی-اقتصادی و افزایش فشار بر افراد غنی و شرکت‌ها برای کمک به توسعه پایدار اشاره کرد.  
24 ارديبهشت 1403 بین‌الملل
«ویل پرینگل»، از مدیران شرکت Berwick Partners که بر روی تحولات خیریه‌ها تحقیق می‌کند، می‌گوید: روند جذب کمک‌های مالی در خیریه‌ها در حال تغییر است و در آینده نزدیک این موسسات از  فناوری‌های جدید مانند هوش مصنوعی (A.I.) برای مقابله با کمبود بودجه و مدیریت هزینه‌ها استفاده خواهند کرد. از سوی دیگر، ما شاهد این واقعیت خواهیم بود که تعداد اهداکنندگان، کمتر اما سقف مبالغ اهدایی، بیشتر خواهد شد.
23 ارديبهشت 1403 بین‌الملل
روز جهانی پرندگان مهاجر فرصت خوبی است تا به خود یادآوری کنیم که 48 درصد  از انواع پرندگان جهان، در حال انقراض یا کاهش هستند و جمعیت کل پرندگان در  پنجاه سال اخیر، حدود 29 درصد کاهش داشته است. برخی از خیریه‌ها و  سازمان‌های مردم‌نهاد در ایران و جهان، محافظت از پرندگان مهاجر؛ این  مخلوقات بابرکت الهی را تسهیل و ترویج می‌کنند.  
22 ارديبهشت 1403 بین‌الملل