صدور «کارت سما» برای 130 هزار معلول
 رئیس سازمان بهزیستی کشور در سی‌امین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: برای ۱۳۰ هزار  معلول «کارت سما» برای سفرهای ریلی، هوایی و زمینی به منظور بهره‌مندی از تخفیف نیم‌بها صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی بهزیستی، علی محمد قادری؛ معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در سی‌امین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گفت: موضوعات خوب و مهمی در جلسات گذشته مصوب شده است که به منظور ایجاد حال خوب در میان مردم گزارشی از اقدامات موثر دستگاه‌ها در حوزه مناسب‌سازی به مردم ارائه شود و دستگاه‌هایی که اقدام موثری انجام نداده‌اند، معرفی شوند.

 وی با اشاره به ابلاغیه جدید وزیر کشور به استانداران در خصوص رویداد ملی ظرفیت‌سازی اجتماعی، گفت: یکی از مصادیق این رویداد ملی .ظرفیت‌سازی و هم‌افزایی میان دستگاه‌ها در استان‌ها برای کمک به نیازمندان و موضوع قابل بهره‌برداری دیگر موضوع مناسب‌سازی است. رویداد ملی ظرفیت‌سازی اجتماعی در هیئت دولت مطرح شده است و همه اعضای دولت آمادگی لازم برای ایجاد ظرفیت برای جامعه هدف را دارند که یکی از این ظرفیت‌ها مناسب‌سازی است.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمادگی ستاد برای تشکیل تیم‌های تخصصی برای ارزیابی مناسب‌سازی در نواحی و مناطق مختلف شهرداری در تهران، گفت: در اماکن و مناطقی از شهرداری که مناسب‌سازی به خوبی صورت گرفته نشان مناسب سازی اعطا خواهد شود.

 وی با بیان اینکه با توافق میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و سازمان بهزیستی کشور برای ۱۳۰ هزار فرد دارای معلولیت «کارت سما» برای سفرهای ریلی، هوایی و زمینی به منظور بهره‌مندی از تخفیف نیم‌بها صادر شده است، گفت: این امکان برای همکاری مشترک سازمان بهزیستی و شهرداری تهران نیز وجود دارد.

 قادری با اشاره به موضوع مناسب‌سازی در قانون بودجه ۱۴۰۳ گفت: شوراهای برنامه‌ریزی استان‌ها، مساجد، پاسگاه‌های نیروی انتظامی، زیر ساخت‌های گردشگری، حوزه‌ها، خوابگاه‌ها، مصلاها و سازمان‌های دولتی باید پنج درصد از اعتبارات تملک دارایی خود را به مناسب‌سازی اختصاص دهند.

 ۴۵۰۰ اتوبوس مناسب‌سازی شده به ناوگان اضافه خواهند شد

 مهدی علیزاده؛ مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز در گزارش خود به ستاد مناسب‌سازی کشور با بیان اینکه از سال ۱۳۹۱ سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان در تهران فعالیت می‌کند، گفت: در حال حاضر ۶۱ خودروی ون، ۲۰ خودروی ون فیات، ۲۵ دستگاه اتوبوس و ۸ دستگاه مینی‌بوس در این سامانه ارائه خدمت می‌کنند.

 وی افزود: ۱۳۷ نفر در این سامانه مشغول به کار هستند و در حال حاضر ۵ هزار و ۱۱۵ فرد دارای معلولیت در سامانه ثبت نام کرده‌اند و از خدمات حمل و نقل بهره‌مند می‌شوند.

 علیزاده با اعلام اینکه سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان با شماره ۶۳۰۵ به صورت شبانه روزی ارائه خدمت می‌کند، گفت: در حال حاضر برای هر نیمراهی پنج هزار تومان هزینه دریافت می‌شود که با مذاکرات صورت گرفته در حال رایگان کردن این خدمت هستیم.

 مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با اشاره به اینکه مناسب‌سازی در ایستگاه‌های اتوبوس تندرو صورت گرفته است، گفت: چهار هزار و ۵۰۰ اتوبوس به ناوگان اتوبوسرانی اضافه خواهند شد که موضوع مناسب‌سازی در آنها لحاظ شده است.

 وی با اعلام اینکه کارت بلیط رایگان برای استفاده افراد دارای معلولیت و جانبازان در اختیار قرار داده شده است، گفت: ۴۰ دستگاه ون برای سامانه معلولان و جانبازان خریداری شده است که تا اردیبهشت ۱۴۰۳ به ناوگان اضافه خواهند شد.

 در این جلسه رئیس دبیرخانه ستادهماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور گزارشی از وضعیت جلسات ستادی، استانی و شهرستانی مناسب‌سازی و ارزیابی عملکرد استان ها به ستاد ارائه کرد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

دیدگاه‌های بازدیدکنندگان

من ناشنوا هستم شدیدهستم نیم بها لازم هستم

ارسال پاسخ 08 فروردین 1403

این سماکارت به چه دردی میخوره؟ متشکرم

ارسال پاسخ 09 فروردین 1403

سلام من یه دانه دارم میفروشم اگه خواستی

ارسال پاسخ 09 ارديبهشت 1403

سلام مگه تخفیف نمیشه گرفت با کارت شما

ارسال پاسخ 06 خرداد 1403

من ناشنوا شدید هستم لطفا نیم بها لازم دارم

ارسال پاسخ 08 فروردین 1403

من ذهن توان کم هستم لطفا نیم بها لازم دارم

ارسال پاسخ 08 فروردین 1403

سلام،آخه این کارت به چه درد میخوره،حداقل میزدید هتل نصفه قیمت،سفر مشهدی،یا خدماتی که به درد بخوره،بلیط هواپیما ،قطار نصف قیمت به کار معلول نمیاد،اگه زحمتی میکشید اول فکر کنید.من الان گرفتم هر چی فکر میکنم به هیچ دردی نمیخوره.

ارسال پاسخ 23 فروردین 1403

این کارت به هیچ دردی نمی خوره لامصب میخای کمک کنی بگو آقا یک میلیون هزینه سفر هست چقدر هزینه چاپ کارت کردن بریز رو حساب مددجو چرا کاری می‌کنید اگر خیری داره بره تو جیب یکی دیگه، وما دست از پا درازتر

ارسال پاسخ 28 فروردین 1403

کارتی که فقط برای خود معلول صادرشده و خانوادش بهره ای از آن ندارند به چه دردی میخوره معلول اگه پول داشته باشه بره مسافرت لنگ ۵۰درصد تخفیف قطار یا اتوبوس که نیست ترا خدا اگه میخواهید کاری برای معلولین انجام دهید عقلانیت را هم بکاربگیرید من معلول شدید جسمی هستم بدون خانواده کجا برم بجای اینکه هزینه قطار و .... را انهم برای خود معلول نصف میکردید هزینه اقامت معلول و خانواده اونهارا در مراکز اقامتی تسهیل میکردید خیلی بهتربود والا این کارت به هیچ دردی نمیخوره خودتون هم میدونید ....

ارسال پاسخ 28 فروردین 1403

سلام این کارتی که فعال نیست و نحوه فعالسازیش رو هیج جا توضیح نداده به چه دردی میخوره؟؟حتی موقع تحویل بهشون گفتم این کارت روفعال کنید که به دروغ گفتن فعاله فقط شما باید اپلیکیشن تاپ رو نصب کنی‌ و اینو وارد کنی که کاری کردم نشد و نیز کارتی برای شما تعریف نشده است،حداقل نحوه فعالسازیش رو توگوگل میزاشتین تاخود معلولین بتونن کارت وفعال کنندخدایی یاکاری انجام ندید یااگرمیخواین واسه معلولین کاری انجام بدین درست انجام بدین الان این کارتی که برای من فعال نیست به چه دردی میخوره

ارسال پاسخ 11 ارديبهشت 1403

دقیقا درست میگید

ارسال پاسخ 20 ارديبهشت 1403

دقیقن درست گفتی این همه هزینه من هر کاری کردم نصب نشد بعضی مددجوها حتی گوشی هم ندارن نمیدونم ماری چی فرض کردن

ارسال پاسخ 26 ارديبهشت 1403

سلام
ببرش خودپرداز بانک پارسیان ا نجا فعال می کنن.
یا خودت مستقیم وارد خودپرداز پارسیان کن، عملیات رمز رو بزن و رمزش رو تغییر بده.
اینجور فعال می شه.
ولی فعلن کارت موجودی نداره

ارسال پاسخ 01 خرداد 1403

خوب بود

ارسال پاسخ 16 ارديبهشت 1403

باسلام خدمت بهزیستی ماهشهر هیچ کمکم کن 19ساله درخواست ویلچر برقی نداره کمکم ما می خواند

ارسال پاسخ 20 ارديبهشت 1403

با سلام قطعا نظر بنده چون کاملا درست هست نمیزارن عزیزان این یک پروژه دزدی کلان یه اسم معلولان تو جیبی قادری .... وبودهه وهشت

ارسال پاسخ 25 ارديبهشت 1403