فرهنگ و هنر
کارگاه آموزش عکاسی با عنوان «از لحظه تا روایت؛ سفری در ماهیت مجموعه‌های عکاسی»، پنجشنبه سوم خردادماه سال جاری در شهر یاسوج برگزار می‌شود. این نخستین کارگاه از سلسله‌جلسات آموزشی دبیرخانۀ جشنواره ملی عکس نیکوکاری است.
30 ارديبهشت 1403 فرهنگ و هنر
یکی از شاعرانی که بر غنیمت‌ شمردن دَم تأکید دارد خیام است. چون در نگاه خیام مرگ جایگاه ویژه‌ای دارد باید از زمان حال استفاده کرد و یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن برای خود و دیگران حال خوبی را رقم زد «نیکوکاری» است.
28 ارديبهشت 1403 فرهنگ و هنر
حسن غفاری، دبیر  جشنواره ملی عکس نیکوکاری در گفت‌‌وگو با خیر ایران اظهار کرد: ما به‌دنبال تصاویر مربوط به یاری‌رساندن و لحظات نجات‌بخش و حاوی مضامین هم‌نوع‌دوستی هستیم؛ لحظاتی که انسان‌ها در بحران‌های اجتماعی یا طبیعی به زندگی عادی خودشان بازگردانده می‌شوند و شرایط اجتماعی‌شان بهبود می‌یابد.
26 ارديبهشت 1403 فرهنگ و هنر
یکی از شاعرانی که در اشعار خود به مضامین نیکوکارانه توجه داشته، فردوسی است؛ به‌نحوی‌که در بزنگاه داستان‌هایش، دقیق و به‌موقع از زبان خویش و شخصیت‌هایش، مخاطب را به یکی از مصادیق نیکوکاری دعوت می‌کند و بیان می‌دارد که نشان آدمی، جز نیکوکاری نیست و چیزی از آدمی باقی نخواهد ماند، مگر نیکوکاری.
25 ارديبهشت 1403 فرهنگ و هنر
نشست خبری نخستین جشنواره ملی عکس نیکوکاری، عصر یکشنبه دوم اردیبهشت‌ماه  با حضور اصحاب رسانه در محل خانه هنرمندان ایران برگزار شد. بر اساس اعلام مسئولان جشنواره، علاقه‌مندان تا 15 مردادماه فرصت دارند در سایت festival.kheir.ir ثبت نام و آثار خود را ارسال کنند.
03 ارديبهشت 1403 فرهنگ و هنر
خیرخواهی و نیکوکاری، مضمونی است که در اشعار فراوانی از سعدی بازتاب یافته است. وی در باب اول بوستان، مسئولیتِ انسانیِ حاکمان را یادآوری می‌کند که باید  از زرق و برق، تجملات و آسایش خود، به نفع مردمی که هیچ چیز در دنیا  ندارند، بگذرند.
01 ارديبهشت 1403 فرهنگ و هنر
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برای دوران پس از آزادی زندانیان جرایم غیرعمد باید چاره‌‌اندیشی شود تا آن‌ها بتوانند مسیر عادی زندگی خود را با داشتن یک اشتغال آبرومندانه دنبال کنند و از آسیب‌های پس از آزادی مصون بمانند.
فیلم کوتاه «نقره‌ای»؛ برنده دیپلم افتخار دو جشنواره بین‌المللی، داستانی را روایت می‌کند که یک بازرس خیریه‌ برای بررسی وضعیت یکی از درخواست‌دهندگان وارد خانه‌ای شده است و درگیر مشکلات اجتماعی و اقتصادی آن‌ها می‌شود.