دوهزار وکیل داوطلب و نیکوکار با کمیته امداد همکاری می‌کنند
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد با اشاره به فعالیت ۷۰۰ میز حقوقی در دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور اظهار کرد: در این میز خدمت، وکلای نیکوکار و متخصصان حقوقی حضور یافته‌اند و به مراجعان که مددجویان و اقشار نیازمند هستند، مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌کنند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی کمیته امداد، حسین فتاحی؛ معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد گفت: کمیته امداد در کنار خدمات حمایتی و توانمندسازی، یکی از خدماتی که به مددجویان ارائه می‌دهد، بحث معاضدت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت است.

 وی افزود: معتقدیم یکی از راه‌های توانمندسازی به عنوان برنامه اصلی کمیته امداد همین توانمندسازی حقوقی است که با احقاق حقوقی که از آنان تضییع شده است، به توانمندی برسند و از چرخه حمایت خارج شوند.

 معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مددجویان از همین راه به توانمندی رسیده‌اند حتی حامی نیازمندان و از خیرین کمیته امداد شده‌اند.

 فتاحی با اشاره به فعالیت ۷۰۰ میز حقوقی در دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور، اظهار کرد: در این میز خدمت، وکلای نیکوکار و متخصصان حقوقی حضور یافته‌اند و به مراجعان که مددجویان و اقشار نیازمند هستند، مشاوره حقوقی رایگان ارائه می‌کنند.

 وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود هزار و 500 پرونده حقوقی مددجویان توسط وکلای نیکوکار در محاکم قضایی مورد رسیدگی قرار گرفت، اضافه کرد: با همکاری کانون وکلای دادگستری و مرکز وکلای قوه قضاییه، حدود دو هزار و 500 پرونده نیز از این مسیر رسیدگی و منجر به صدور حکم شد.

معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد همچنین از همکاری مستمر دو هزار وکیل نیکوکار با کمیته امداد خبر داد و گفت: مددجویان علاوه بر حضور در دفاتر کمیته امداد و میز حقوقی می‌توانند با مراجعه به سامانه هوشمند امداد، درخواست خدمات حقوقی خود را ثبت و در همان سامانه پاسخ و مشاوره مورد نیاز خود را دریافت کنند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...