سیستان و بلوچستان همچنان در حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری نیازمند توجه ویژه خیرین است
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان در همایش استانی خیرین مدرسه‌ساز گفت: جمعیت دانش‌آموزی استان به طور میانگین سالانه بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر افزایش می‌یابد و هم نیاز به فضا و تجهیزات و هم نیروی انسانی را تشدید  می‌کند. در دو حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری همچنان نیازمند توجه ویژه خیرین هستیم.  

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حسن بروشکی؛ مدیرکل آموزش‌ و پرورش سیستان و بلوچستان، هشتم شنبه اردیبهشت‌ماه در همایش استانی «خیرین مدرسه‌یار سیستان و بلوچستان» ضمن قدردانی از اندیشه و نگاه بلند و عمیق خیرین گران‌قدر گفت: فرزندان معصوم سیستان و بلوچستان هنوز هم در هر دو حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری منتظر سخاوت و لطف انسان‌هایی نیک‌اندیش هستند تا با حضور تأثیرگذارشان بارقه‌ای از امید و همدلی در بین دانش‌آموزان استمرار یابد.

 وی ادامه: در مسیر مدرسه‌یاری موضوع نگهداشت و ماندگاری نیروی انسانی در مناطق مختلف استان بسیار حائز اهمیت است و در برخی موارد یک دغدغه خواهد بود؛ به همین دلیل تأمین فضای اسکان آنان یک ضرورت است.

  مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان تصریح کرد: اصرار و اعتقاد ما بر این است که موضوع جذب نیرو در آزمون‌های استخدامی در سیستان و بلوچستان با اولویت بومی‌پذیری باشد تا شاهد ماندگاری و رفع کمبود دیرینه نیروی انسانی باشیم.از مولفه‌های مهم تأثیرگذار در پوشش حداکثری تحصیلی دانش‌آموزان، توسعه طرح روستا مرکزی و مدارس شبانه‌روزی است.

 بروشکی اذعان کرد: بسیاری از چالش‌ها و مشکلات آموزش‌ و پرورش استان متأثر از رشد جمعیت دانش‌آموزی است که به طور میانگین سالانه بین ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر افزایش می‌یابد و هم نیاز به فضا و تجهیزات و هم نیروی انسانی را تشدید می‌کند.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: فرزندان معصوم سیستان و بلوچستان هنوز هم در هر دو حوزه مدرسه‌سازی و مدرسه‌یاری منتظر سخاوت و لطف انسان‌هایی نیک‌اندیش هستند تا با حضور تأثیرگذارشان بارقه‌ای از امید و همدلی در بین دانش‌آموزان استمرار یابد.

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...