راه‌اندازی سامانه مشارکت خیرین سلامت در بهار 1403
محمدجواد حیدری‌پور؛ مدیرکل امور خیرین و مؤسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت خبر داد: در بهار سال آینده سامانه‌ای راه‌اندازی می‌شود که بستر ارتباطی خیرین، وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور خواهد بود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، محمدجواد حیدری‌پور؛ مدیرکل امور خیرین و مؤسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش بیش از دو برابری مشارکت ریالی خیرین سلامت در دو سال گذشته نسبت به دو سال قبل از دولت سیزدهم خبر داد و گفت: در دولت مردمی، توجه و مشارکت خیرین در حوزه‌های بهداشت، آموزش، پژوهش، اورژانس، خوابگاه‌های دانشجویی، همراه‌سرای بیماران و تخت‌های روان‌پزشکی بیشتر از سال‌های گذشته بوده است.

 وی ضمن تأکید بر لزوم تکریم خیرین سلامت، یادآور شد: خوشبختانه دانشگاه‌های علوم پزشکی توانسته‌اند در یکی، دو سال گذشته ضمن استفاده از مشارکت ارزشمند خیرین در توسعه زیرساخت‌های سلامت، با برپایی مراسم‌های مختلف، از مشارکت خیرین، مؤسسات خیریه، سمن‌ها و بنگاه‌های اقتصادی تقدیر به عمل آورند. وزارت بهداشت به‌عنوان یک دستگاه حاکمیتی در تکریم خیرین، نهایت تلاش خود را می‌کند.

 مدیرکل امور خیرین و مؤسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت از تهیه و طراحی سامانه‌ای به منظور مشارکت خیرین سلامت بر اساس نیازمندی‌های وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد و افزود: این سامانه در بهار سال آینده رونمایی می‌شود و قالب ارتباطی خیرین با دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت بهداشت برای کمک بر اساس اولویت و نیازسنجی‌های مناطق مختلف خواهد بود.

 حیدری‌پور از دانشگاه علوم پزشکی گیلان به‌عنوان یکی از دانشگاه‌هایی که بیشترین رشد در مشارکت خیرین سلامت را داشته یاد کرد و گفت: همچنین دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی مازندران، آذربایجان‌های شرقی و غربی، یزد، کرمان، کاشان، شیراز، لار، اراک، اصفهان، ایرانشهر و گراش در این زمینه موفقیت‌های چشمگیری داشته‌اند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...