09 مهر 1402
دومین نشست هم‌اندیشی شبکه رسانه‌ای سمن‌ها برگزار شد
دومین نشست شبکه رسانه‌ای سمن‌ها، سه‌شنبه چهارم مهرماه به همت ستاد توان‌افزایی و حمایت از سمن‌های شهر تهران و به میزبانی مرکز فرهنگ نیکوکاری برگزار شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی خیر ماندگار، دومین نشست شبکه رسانه‌ای سمن‌ها، سه‌شنبه چهارم مهرماه به همت ستاد توان‌افزایی و حمایت از سمن‌های شهر تهران و به میزبانی مرکز فرهنگ نیکوکاری برگزار شد.

 دکتر مهدی توسلی، مدیر مرکز فرهنگ نیکوکاری در دومین نشست شبکه رسانه‌ای ستاد توان‌افزایی و حمایت از سازمان‌های مردم‌نهاد شهر تهران که با حضور جمعی از مسئولان و فعالان حوزه رسانه و روابط‌عمومی سمن‌های شهر تهران و به میزبانی مرکز فرهنگ نیکوکاری از ارکان خیر ماندگار برگزار شد، ضمن اشاره به تاریخچه تأسیس بنیاد آلاء و خیر ماندگار بیان داشت: یکی از چالش‌های اصلی سمن‌ها و مؤسسات نیکوکاری کم‌توجهی رسانه‌های جمعی به فعالیت‌ها و برنامه‌های آن‌ها است.

توسلی افزود: در همین راستا ما در مجموعه خیر ماندگار و مرکز فرهنگ نیکوکاری، در راستای رفع این خلأ، در گام نخست، پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران را به‌منظور ایجاد بستری مناسب برای آگاهی‌بخشی، اطلاع‌رسانی، انتشار اخبار و ارائه تحلیل درباره فعالیت‌های نیکوکاری در ایران راه‌اندازی کرده‌ایم و در حال توسعه آن هستیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود بر هویت مستقل، اهداف و چشم‌انداز واقعی رسانه سمن‌ها تأکید کرد. 

 همچنین فرهاد صالحی، مدیر روابط‌عمومی ستاد سمن‌های شورای شهر تهران در این نشست ضمن اشاره به مباحث مطرح شده در نشست اول شبکه اظهار کرد: در نشست اول موضوعاتی همچون ایجاد ماهنامه، پایگاه خبری، مشارکت همه سمن‌ها، تقویت روابط‌عمومی سمن‌ها و تقویت توان رسانه‌های سمن‌ها موردبحث قرار گرفت و ما برای این که بتوانیم با دست پربارتر در این نشست حاضر شویم و دوستان خروجی ملموس‌تری از آن نشست داشته باشند، نمونه اولیه ماهنامه و سایت رسانه سمن‌ها را در این نشست رونمایی می‌کنیم.

 صالحی در ادامه با تأکید بر همراهی و همکاری تمامی افراد حاضر در نشست برای تقویت رسانه سمن‌ها افزود: فعالیت‌های مرکز خیر ماندگار در عرصه رسانه نیکوکاری بسیار ارزشمند است و ما نیز روی همکاری دائمی شما با رسانه سمن‌ها حساب ویژه باز می‌کنیم.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع ضمانت اجرای تصمیمات اتخاذشده در این نشست تصریح کرد: برای این منظور سه‌راه کار ایجاد و کسب مجوز شبکه رسانه سمن‌ها از وزارت کشور، ثبت مؤسسه فرهنگی رسانه‌ای دارای مجوز از وزارت ارشاد و مصوبه کمیسیون فرهنگی شورای شهر وجود دارد که هر کدام محاسن و معایب خود را دارد.

 در ادامه این نشست حاضران به طرح مباحث و چالش‌های حوزه رسانه سمن‌ها پرداختند و پیشنهادها خود را ارائه کردند.

 رونمایی از ماهنامه رسانه سمن‌ها و وبگاه رسانه سمن از جمله دیگر رویدادهای این نشست بود.

 همچنین در این نشست اعضاء کمیته مشورتی شورای سیاست‌گذاری رسانه سمن‌ها انتخاب شدند تا زمینه تشکیل شورای سیاست‌گذاری رسانه سمن‌ها را با حضور اساتید و صاحب‌نظران حوزه رسانه کشور و همین‌طور تدوین اساسنامه رسانه سمن‌ها را دنبال کنند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...