خزعلی خبر داد: تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان با همکاری خیرین
معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در جمع بانوان خیّر از تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعیِ بانوان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، انسیه خزعلی؛ معاون امور زنان و خانواده در نشستی با بانوان خیّر ضمن اشاره به توافقنامه امضاشده بین معاونت ریاست‌جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان زندان‌ها همچنین توافق به عمل‌آمده با شهرداری برای حاشیه شهر، هدف از تشکیل شورا را مقابله با آسیب‌های مرتبط با زنان و خانواده آنان بیان کرد.

وی در ادامه گفت: فرزندان زنان زندانی معمولاً توسط خیرین مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، در حالی که نیازهای تربیتی آن‌ها در نظر گرفته نمی‌شود و این امر آسیب‌هایی را به دنبال دارد. لذا سعی در این است که با همکاری بانوان خیّر از طریق حمایت‌های تربیتی و درسی به کاهش این آسیب‌ها کمک نمائیم که گروه زنان برای زنان به این منظور ایجاد شده است.

در این نشست همچنین آئین‌نامه داخلی شورای هماهنگی آسیب‌های اجتماعی تدوین و به تصویب رسید.

بنابر این گزارش، طرح «زنان برای زنان» در چارچوب جایگاه ستادی و فرابخشی معاونت و بر مبنای رویکرد آسیب‌زدایی در چارچوب برنامه‌ریزی، هماهنگی، سازماندهی، دیده‌بانی، پایش و ارزیابی برنامه‌ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده تدوین شده است.

 از اهداف این کارگروه، گسترش و ارتقای کیفی خدمات مؤثر و به هنگام به خانواده زنان زندانی، هماهنگی نیروهای مردمی جهت امدادرسانی خصوصاً با رویکرد تربیتی در ارتباط با آسیب‌های مرتبط خانواده‌های زندانیان و آسیب‌های زنانه حاشیه شهرها باشد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...