348 واحد مسکونی ویژه نیازمندان اردستان در حال ساخت است
سیدمحمدهادی احمدی‌طباء؛ فرماندار شهرستان اردستان از در حال ساخت بودن ۳۴۸ واحد مسکونی در سطح شهرستان با عنوان مسکن کریمان و انجمن خیرین با ۴۲ هزار متر مربع زیربنا برای نیازمندان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیل خیر ایران، سیدمحمدهادی احمدی‌طباء؛ فرماندار شهرستان اردستان (واقع در استان اصفهان)، دوشنبه ۱۷ اردیبهشت، در بازدید از پروژه مسکن کریمان زواره اظهار کرد: یکی از وعده‌های اصلی دولت، ساخت مسکن برای نیازمندان و افرادی بود که مسکن نداشتند و به همین دلیل، در شهرستان اردستان از دو سال گذشته شاهد جهش تولید مسکن هستیم.

 وی با بیان اینکه پروژه مسکن کریمان در شهر اردستان ۲۲۰ واحد است که ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۸۸ واحد آن ویژه مددجویان کمیته امداد و ۱۲ واحد آن ویژه خانواده دو معلول تحت پوشش بهزیستی است افزود: پروژه مسکن کریمان در شهر زواره ۹۰ واحد است که در دو فاز ساخته خواهد شد. همچنین پروژه ۲۴ واحدی در شهر مهاباد در حال ساخت است که چهار واحد آن ویژه مددجویان کمیته امداد است.

 هزینه ۹۵ میلیارد تومانی برای ساخت‌ واحدهای مسکونی

 فرماندار اردستان با اشاره به قیمت واحدهای مسکونی که تحویل متقاضیان می‌شود گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی تاکنون ۹۵ میلیارد تومان هزینه شده است که ۸۶ میلیارد تومان از آن، آوردۀ متقاضیان و کمک نهادهای حمایتی به متقاضیان تحت پوشش بوده است و چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نیز از تسهیلات بانکی آزاد شده است. قیمت تمام‌شده واحدهای مسکونی از متقاضیان دریافت خواهد شد اما اکنون به‌ صورت علی‌الحساب از متقاضیان پول دریافت می‌شود.

 احمدی‌طباء با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۴۸ واحد مسکونی در سطح شهرستان اردستان با عنوان مسکن کریمان و انجمن خیرین با ۴۲ هزار متر مربع زیربنا در حال ساخت است، تصریح کرد: تاکنون کل متقاضیان دو طرح مسکن کریمان و انجمن خیرین حدود ۸۶ میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند. همچنین حدود پنج میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای ساخت مجتمع ۱۴ واحدی زواره و مجمع ۲۴ واحدی مهاباد دریافت شده است.

 بیش از هر زمان دیگر به همدلی و اتحاد نیاز داریم

 وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵۰ نفر به طور مستقیم در طرح مسکن کریمان شهرستان اردستان مشغول به کار هستند که تا دو ماه آینده این تعداد به ۵۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

 فرماندار اردستان با بیان اینکه اولویت شهرستان اردستان در سال جاری ساخت مسکن برای اقشار مختلف، ادامه نهضت آسفالت و مرمت راه و ایجاد اشتغال خواهد بود گفت: استفاده از ظرفیت نخبگان شهرستان در سطح کشور، یکی از برنامه‌های حاکمیت اردستان بوده است که سال گذشته توانستیم اعتبارات قابل توجهی را به بخش‌های مختلف شهرستان تزریق کنیم.

 احمدی‌طباء بیان کرد: اکنون برای پیشرفت و شکوفایی در شهرستان اردستان بیش از هر زمانی به همدلی، اتحاد و عبور از سیاست‌بازی تخریبی نیاز داریم؛ زیرا فضایی که وجود دارد به نفع هیچ گروه و حزب سیاسی نیست.

 منبع: ایسنا


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...