جزئیات تأسیس و نحوه فعالیت کانون‌های نیکوکاری دانشگاه آزاد اعلام شد
معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد دستورالعمل «تاسیس و نحوه فعالیت کانون‌های نیکوکاری دانشگاه آزاد اسلامی» را به رئیسان دانشگاه آزاد استان‌ها و واحدهای ویژه ابلاغ کرد.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، محمد قربانی‌گلشن‌آباد، معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد دستورالعمل «تاسیس و نحوه فعالیت کانون‌های نیکوکاری دانشگاه آزاد اسلامی» را به روسای دانشگاه آزاد استان‌ها و واحدهای ویژه ابلاغ کرد.

  در این دستورالعمل تاکید شده است: «کانون‌ها متعهدند ضمن رعایت کرامت انسان‌ها و اخلاص در عمل، با اجرای طرح‌ها و برنامه‌های موثر و ماندگار، جامعه دانش‌آموزی و دانشگاهی را به سمت‌وسوی سازندگی، رشد و بالندگی در همه زمینه‌ها سوق دهند.»

  براساس بندهای این دستورالعمل، زمینه‌های فعالیت کانون‌های نیکوکاری دانشگاه آزاد در حوزه‌های «آموزشی و پژوهشی»، «نوآوری و فناوری»، «فرهنگی- اجتماعی و تربیت‌بدنی» و «بهداشت و سلامت» است. همچنین «تقویت ابعاد معنوی و معرفتی و بالا بردن روحیه انفاق و رشد فردی و جمعی مدارس و دانشگاهیان»، «شناسایی ظرفیت‌های خیریه‌ای در راستای رفع نیازهای جامعه دانش‌آموزی، دانشجویی، کارکنان و اعضای هیئت‌علمی»، «سازماندهی و تعمیق فعالیت‌های اعضای کانون»، «شناسایی استعدادها و رفع نیازها و موانع رشد آنها در مدارس و دانشگاه‌ها»، «افزایش آگاهی از فرهنگ امور خیر در مدرسه، دانشگاه و در میان خانواده‌ها»، «ایجاد شور و نشاط بین همکاران و دانشجویان از طریق انجام فعالیت‌های مرتبط با امور خیر و نیکوکاری» از جمله اهداف تاسیس کانون‌های نیکوکاری دانشگاه آزاد بیان شده است.

  این دستورالعمل که به تفصیل در اختیار واحدهای دانشگاهی قرار گرفته، شامل موارد دیگری از جمله خط‌مشی و شرح وظایف کانون، ارکان کانون، عضویت اعضا و روش انتخاب و نحوه فعالیت و اداره کانون و منابع مالی  است.

 منبع:  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامیلطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...