ساخت بیش از 1000 مدرسه توسط «جامعۀ فرهنگی یاوری» در دو دهه اخیر
مدیرعامل جامعه فرهنگی یاوری در سی‌وسومین نشست «یک چای، یک تجربه» با اشاره به ساخت بیش از 1000 پروژه مدرسه‌سازی توسط این مرکز گفت: این مجموعه سعی در بهبود کیفیت آموزشی دانش‌آموزان، توانمندسازی آن‌ها و ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای مربیان و معلمان سراسر کشور دارد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی خیر ماندگار، سی‌وسومین نشست از سلسله‌نشست‌های «یک چای، یک تجربه» با موضوع معرفی و آشنایی بیشتر با فعالیت‌های «جامعه فرهنگی یاوری» با حضور علی راد، مدیرعامل جامعه فرهنگی یاوری، دوشنبه پانزدهم آبان‌ماه به شکل حضوری و آنلاین در محل سالن جلسات آکادمی خیر ایران برگزار شد.

 علی راد در این نشست با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری «جامعه فرهنگی یاوری» اظهار کرد:  اوایل دهه 60 شادروان مجتبی کاشانی در سفرهای به نقاط مختلف خراسان جنوبی داشتند، ایشان با دیدن محرومیت‌های آن مناطق، قرار و آرام خود را از دست می‌دهد و با در میان گذاشتن این موضوع با دوستان خود، تلاش می‌کنند تا برای کاهش این محرومیت‌ها گام برنداند.

 وی در ادامه افزود: در ادامه و پس از چندین جلسه بحث و گفت‌وگو و با همکاری افرادی همچون غلامحسین شافعی، همایون حاجی خانی، عبدالله مقدم، عبدالحسین وجیه اللهی، رضا معین الساداتی و فرزین حقانی اولین مدرسه دوکلاسه در قائنات تاسیس می‌شود.

 مدیرعامل جامعه فرهنگی یاوری افزود: بعد از ساخت این مدرسه و همراهی رئیس آموزش و پرورش قائن، کارِ گروهی در قالب «جامعه یاوری فرهنگی» به صورت جدی‌تر ادامه پیدا می‌کند و شادروان استاد مجتبی کاشانی نیز پرچمدار این جامعه می‌شوند و در سمینارهای مختلف با کلام موُثر و شعرهای دلنشین خود اهداف جامعه یاوری فرهنگی را تشریح و ایشان را به همراهی با این مرکز نوپا تشویق می‌کنند.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره اجرای حدود ۲۰۰ پروژه در خراسان، فارس و هرمزگان تا سال 1383 توسط جامعه یاوری فرهنگی، اظهار کرد: پس از فوت زنده یاد مجتبی کاشانی، جامعه یاوری فرهنگی با تشکیلاتی جدید و در قالب یک هیئت‌امنای بیست نفره و هیئت‌مدیره پنج نفره کار خود را ادامه داد و نسبت به کسب مجوز اقدام کرد.

 راد در بخش دیگری از سخنان خود به ساخت و اجرای بیش از 1000 پروژه مدرسه‌سازی توسط این مرکز اشاره کرد و بیان داشت: جامعه یاوری، تنها به مدرسه‌سازی اکتفا نکرده و مدرسه‌یاری و فعالیت‌های جانبی مدرسه‌سازی نیز در دستور کار خود قرار داده است.

 وی افزود: اهدای کمک‌های غیر نقدی شامل لوازم‌التحریر، کتاب‌های کمک‌آموزشی و آموزشی، لباس و نیز اعطای کمک‌های نقدی مانند: کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت از جمله دیگر اقدامات جامعه یاوری فرهنگی است.

 راد در ادامه با اشاره به «مدرسه‌یاری» گفت: این مجموعه از طریق فعالیت‌های مدرسه‌یاری و مدرسه‌داری سعی در بهبود کیفیت آموزشی دانش‌آموزان، توانمندسازی آن‌ها و ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای مربیان و معلمان سراسر کشور دارد. 

 علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در نشست‌های آتی آکادمی خیر ایران با شماره‌های 86096304 و 09912069037 تماس حاصل فرمایند.


                                                                                                          


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...