تشکیل کانون‌های «وصال شیرین» کمک خیرین را می‌طلبد
 دبیر بزرگداشت هفته جوان با اشاره به تشکیل کانون‌های «وصال شیرین» در معاونت امور جوانان بیان کرد: این کانون‌ها با همکاری خانه‌های جوان در حال شکل‌گیری است و توسعه آن کمک خیرین را می‌طلبد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مجتبی تاجیک؛ دبیر بزرگداشت هفته جوان در نشست خبری هفته جوان در وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه افراد ۱۸ تا ۳۵ ساله‌ را جوان می‌نامیم، گفت: در جامعه‌ای با ۲۴ میلیون جوان زندگی می‌کنیم و برنامه‌های این هفته با هدف ایجاد نشاط، خدمت‌رسانی به جوانان، اطلاع‌رسانی خدمات حوزه جوانان و ایجاد بستر مانور ملی برای خدمت در حوزه جوانان طراحی شده است.

 ارائه خدمات مختلف به جوانان در هفته جوان

 تاجیک اظهار داشت: در این هفته تلاش داریم که بیش از ۳۰ برنامه اجرایی شود، هویت جوانی را پررنگ کنیم و محوریت و ویژه‌بودن جوان را نشان دهیم. مسئله مشارکت اجتماعی و انتخابات مسئله روز است و در صدر هفته جوان، برنامه‌های تبلیغاتی برای مشارکت جوانان با محوریت چالش‌های جوانان اجرایی می‌شود.

 وی ادامه‌ داد: نشست هم‌اندیشی جوانان با مسئولان استانی و کشوری، ارائه خدمات متنوع در طول هفته، ارائه خدمات مشاوره کسب و کار، ازدواج و خانواده، کارگاه‌های خلاقیت به شکل نیم‌بها یا رایگان ویژه‌ جوانان و خانواده آنها و ارائه خدمات رایگان و نیم‌بهای کتابخانه‌های عمومی، سالن‌های ورزشی، استخرها و سینماها با همکاری اصناف در این هفته اجرایی می‌شود.

 برگزاری گلریزان زندانیان غیر عمد

 دبیر بزرگداشت هفته جوان، برگزاری گلریزان زندانیان غیر عمد و بازدیدهای مراکز علمی و فناوری را از دیگر برنامه‌های این هفته با استفاده از ظرفیت خیرین عنوان کرد و از برگزاری جشنواره جام‌ جوان به دبیری استان گلستان به منظور تولیدات رسانه‌ای ویژه جوانان خبر داد و افزود: مهلت دریافت آثار این رسانه تا ۲۹ اسفند است و تولید خبر، مصاحبه، عکس و پادکست با محوریت موضوعات انتخابات، ازدواج، فرزندآوری و اشتغال و کارآفرینی در این جشنواره مطرح است.

 تاجیک هفته جوان افزود: جشنواره جوانان برتر ایران‌زمین، جشنواره دیگری است که با شعار «جوانان ایرانی پرچمدار پیشرفت» اجرا می‌شود و در صدد هستیم با هدف شناسایی، ترویج و توسعه ارزش‌های ایران اسلامی بین جوانان این جشنواره را اجرایی کنیم. از جمله شاخص‌های انتخاب برگزیدگان، خلاقیت و نوآوری، بازۀ کمی درگیری جامعۀ مخاطبان و برون‌مرزی بودن اثر است.

 وی با بیان اینکه نفرات اول، دوم و سوم در ۱۰ رشته که مجموعاً ۳۰ نفر هستند، در جشنی در هر استان تجلیل می‌شوند، گفت: جوایز این جشنواره برای نفر اول ۱۰ میلیون تومان، نفر دوم ۷ میلیون تومان و نفر سوم ۵ میلیون تومان به همراه تقدیرنامه و تندیس است.

 دبیر بزرگداشت هفته جوان درباره فعالیت وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان تأکید کرد که برخی فعالیت‌ها در این حوزه فعالیت‌های همیشگی است و مختص به هفته جوانان نمی‌‎شود که از جمله آن‌ها پیگیری دریافت تسهیلات ازدواج و ارائه گزارش به رئیس جمهور در این خصوص است. همچنین، بانک‌ها تا سال گذشته مهلتی را برای پرداخت وام‌ها نمی‌دادند ولی تلاش‌های امور جوانان منجر به این شد که برای اعطای وام‌ها مهلت تعیین شود.

 تشکیل کانون‌های «وصال شیرین» حمایت خیرین را می‌طلبد

 تاجیک همچنین به مهارت‌آموزیِ ۱۴۰ هزار سرباز در سال اشاره کرد و گفت: وام‌های متنوعی برای اشتغال در همه استان‌های کشور با کمک صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت در دست پرداخت داریم که مبلغ آن بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ میلیون است.

 وی هفته جوان ادامه داد: یکی دیگر از کارهای ما تشکیل کانون‌های «وصال شیرین» در معاونت امور جوانان است که با همکاری خانه‌های جوان در حال شکل‌گیری است و کمک خیرین را می‌طلبد.

منبع: روزنامه شهر مردم


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...