دومین دوره انتخابات نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای ملی «توسعه و حمایت از تشکل‌ها» برگزار شد
دومین دوره انتخابات تعیین نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد در شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌ها، دوشنبه، ۲۹ آبان‌ماه در محل  سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد و افراد منتخب شناخته شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران، بنابر اعلام کانال شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌ها، دومین دوره انتخابات تعیین نمایندگان سازمانهای مردم‌نهاد در شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌ها، رأس ساعت ۹:۵۰ روز دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۴۰۲ در محل سالن ۶۰۰ نفره وزارت کشور برگزار شد.

در این جلسه، از مجموع ۹۲ تشکل مردم‌نهاد ثبت‌نام‌شده، ۷۸ نفر به نمایندگی از ۷۸ تشکل مردم‌نهاد منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی دارای پروانه فعالیت از وزارت کشور، با ارائه رسید ثبت‌نام خود، کارت حضور دریافت نموده و وارد سالن ۶۰۰ نفره شده و مستقر شدند.

 جلسه با قرائت آیاتی چند از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و سپس دکتر محسن ولیئی، معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور و دبیر شورای ملی توسعه و حمایت از تشکل‌ها، برنامه نشست را اعلام کرد.

  دکتر ولیئی در بخش نخست جلسه، گزارشی از اقدامات دبیرخانه شورای ملی و کمیته اجرایی دومین دوره انتخابات شوراهای توسعه و حمایت ارائه نمود و به تصویب شیوه‌نامه اجرایی برگزاری انتخابات در راستای اصلاح برخی موارد دستورالعمل آیین‌نامه تشکلها، صدور ۵ اطلاعیه انتخاباتی، برگزاری جلسه کارشناسان استانداری‌ها، اطلاع‌رسانی به تشکلها در مراحل مختلف، انجام استعلامها، برگزاری نشست با نامزدهای تأییدشده انتخابات، چاپ تعرفه رأی و انتخاب اعضاء هیأت اجرایی و هیأت نظارت در جلسه شورای ملی اشاره نمود.

 در ادامه، دکتر عباسی، معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی کشور به ظرفیت خوب و مفید تشکل‌های مردم‌نهاد و گروه‌های مردمی برای حل مشکلات جامعه اشاره و با تقدیر از تلاش‌های نمایندگانِ دوره پیشین، برای منتخبین جدید آرزوی موفقیت کرد. وی با توجه به همزمانی برگزاری نشست استانداران سراسر کشور در وزارت کشور و لزوم حضور در آن جلسه، پس از سخنرانی کوتاه خود، سالن جلسه را ترک کرد.

 دکتر ولیئی در ادامه، با اعلام ترکیب اعضاء هیأت اجرایی و هیأت نظارت بر انتخابات، ایشان را جهت استقرار در جایگاه‌های خود فراخواند. سپس مستند به دستورالعمل آیین‌نامه و شیوه‌نامه اجرایی، جهت حضور یکی از شرکت‌کنندگان غیرنامزد، درخواست کرد که افراد، اعلام آمادگی کنند که ۳ نفر از حاضران اعلام آمادگی نمودند و سپس از حضار درخواست شد که یکی از ۳ نفر را انتخاب کنند که پس از اعلام نظر حاضران در نشست، احمد قویدل، با موافقت ۴۰ نفر از شرکت‌کنندگان، به عنوان عضو هیأت نظارت بر انتخابات، به جایگاه مربوطه فراخوان شد.

 سپس جلسه وارد مرحله اعلام برنامه‌های نامزدها شد که به ترتیب حروف الفبا، نامزدهای محترم با قرار گرفتن در جایگاه سخنران، به معرفی خود و برنامه‌های مورد نظر خود پرداختند. پس از اعلام برنامه ششمین نامزد، یک فرصت پذیرایی ده دقیقه‌ای داده شد و پس از پذیرایی، سایر نامزدها به ترتیب، از فرصت ۵ دقیقه‌ای خود استفاده نمودند.

 پس از پایان معرفی نامزدها، هیأت اجرایی انتخابات، فرایند اخذ آراء را با مهر و موم صندوق آراء، تحت نظارت هیأت نظارت بر انتخابات، آغاز نمود و سپس با فراخوانی یکایک شرکت‌کنندگان به جایگاه اخذ رأی، منطبق بر فهرست دریافت‌کنندگان کارت حضور، اقدام به ثبت اطلاعات شرکت‌کنندگان در ته‌برگ تعرفه رأی نموده و برگه رأی در اختیار شرکت‌کنندگان گذاشت و رأی‌دهندگان، آراء خود را درون صندوق انداختند

 پس از پایان فرایند رأی‌گیری، فک پلمپ صندوق رأی انجام و بررسی و تطبیق تعداد آراء با تعداد کارت حضور، آغاز شد که طبق اعلام هیأت اجرایی و تأیید هیأت نظارت بر انتخابات، از مجموع ۷۸ رأی مأخوذه، ۳ رأی را به دلیل ممنوعیت اخذ رأی وکالتی باطل کرده و ۷۵ رأی را به عنوان آرای سالم و مورد قبول، اعلام نمود.

نتایج شمارش آرا

 نهایتا شمارش آرای مأخوذه آغاز شد و افراد ذیل، به عنوان واجدین بالاترین آراء، به عنوان اعضای اصلی و علی‌البدل شورای ملی اعلام شدند:
 اعضای اصلی:
 فاطمه‌السادات رازقی؛ انجمن خانواده سالم و تربیت اسلامی خاتم؛ ۳۵ رأی
 محمدودود حیدری؛ تیم پشتیبانی جهادی دوازده مستضعفین؛ ۳۴ رأی
 ابراهیم نورمحمدی؛ انجمن اجتماعی و فرهنگی خاتم؛ ۳۳ رأی
 محمد نصراللهی الموتی؛ مجمع ملی همیاران توسعه پایدار؛ ۲۴ رأی

اعضای علی‌البدل:
 عبدالوهاب بیگ‌پوری؛ انجمن پندار نیم‌رخ؛ ۲۳ رأی
 بهرام فروزنده‌فر؛ انجمن توسعه سلامت مهر پارسی؛ ۲۳ رأی

پس از اعلام پایانی نتایج انتخابات، صورتجلسه انتخابات، به امضای اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات رسید و به این ترتیب، در ساعت ۱۳:۳۰، جلسه دومین دوره انتخابات شورای ملی به پایان رسید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...