آمارهایی مهم درباره مدارس کشور / ضرورت تداوم مشارکت خیرین در ساخت و تجهیز مدرسه
رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور از وجود سه هزار و 500 مدرسه خیّری نیمه‌تمام در کشور خبر داد و گفت: برای تکمیل این مدارس مبلغی بالغ بر 12 هزار میلیارد تومان بودجه لازم است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، دکتر ناصر قفلی، رییس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور در گردهمایی روسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز کشور که 13 مهر 1402 در همدان برگزار شد، با اشاره به نقش و جایگاه خیرین در توسعه مدرسه‌سازی، بر همت دولت جهت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام خیرساز تاکید کرد و گفت: در کشور ۳۵۰۰ مدرسه خیّری نیمه‌تمام وجود دارد که  ۱۲ هزار میلیارد تومان پول برای تکمیل آن لازم است.

مساکن مهر مدرسه کافی ندارند

 قفلی با اشاره به عدم وجود فضای آموزشی در مجتمع‌های مسکونی مهر تصریح کرد: در این مجتمع‌ها، فضای آموزشی مغفول مانده است. اگر امروز ساخت مدرسه را شروع نکنیم، سال‌های آینده پنج میلیون دانش‌آموز بدون فضای آموزشی می‌مانند، بنابراین باید فکر کرد و تصمیمی در این زمینه گرفت چون این مسئله منجر به نارضایتی عمومی می‌شود. خیرین در این حوزه کمک می‌کنند به شرطی که دولت ۵۰ درصد ساخت مدارس را انجام دهد.

100 هزار کلاس درس خطرآفرین در کشور وجود دارد

  وی تصریح کرد: ۱۰۰ هزار کلاس درس خطرآفرین در کشور وجود دارد، سه‌ونیم میلیون دانش‌آموز در این کلاس‌ها درس می‌خوانند و یک اتفاق ناگوار ممکن است منجر به شرمندگی ما شود.

 رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به تراکم بالای دانش‌آموز در نیمه شمالی کشور گفت: افزایش حضور اتباع و مهاجرت به حاشیه شهرها باعث شده است برخی مدارس در دو شیفت فعالیت کنند که این موضوع با عدالت آموزشی هم‌خوانی ندارد. در هر استان تعداد زیادی خیّر وجود دارد. کار گروهی را باید گروهی انجام داد و هر استان باید هیئت‌مدیره منسجم و مدیرعامل قوی داشته باشد.

 اجرای ۱۱۳ پروژه توسط مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان همدان در سال ۱۴۰۲

 در ادامه این نشست، رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان همدان نیز از ساخت ۱۱۳ پروژه توسط این مجمع در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: ۶۰ درصد پروژه‌هایی که در مهرماه افتتاح شد، خیّرساز بودند.

 وی با بیان اینکه ۸۹ پروژه در جریان ساخت است، تصریح کرد: این پروژه‌ها با حمایت و سیاست مسئولین محترم، اجرایی می‌شود و استاندار همدان همواره عنایت ویژه به خیرین مدرسه‌ساز استان داشتند. تاکنون ۹۰۵ خیّر در ساخت مدارس استان همدان، دخیل بوده‌اند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...