27 فروردین 1403
ضرورت چاره‌اندیشی برای اشتغال زندانیان آزادشده
بازیگر سینما و تلویزیون معتقد است برای دوران پس از آزادی زندانیان جرایم غیرعمد باید چاره‌‌اندیشی شود تا آن‌ها بتوانند مسیر عادی زندگی خود را با داشتن یک اشتغال آبرومندانه دنبال کنند و از آسیب‌های پس از آزادی مصون بمانند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سیدمهرداد ضیایی؛ بازیگر سینما و تلویزیون کشور در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیرعمد قم که به همت ستاد دیه استان، سیمای نور و گروه ساختمانی ایرابن در سالن همایش‌های بین‌المللی شهرداری قم برگزار شد، گفت: یکی از نام‌های خداوند رهاکننده است و گاهی مرگ به سادگی سراغ انسان می‌آید که این امر ممکن است در اثر یک حادثه باشد، به همین دلیل زندگی انسان در هر لحظه در مرز گرفتاری و گشایش‌هایی قرار دارد.

 این بازیگر سینما و تلویزیون کشور بیان کرد: امیدواریم که در امتحانات الهی سربلند بیرون بیاییم و در این راستا باید مراقبت را در پیش گرفت. ایرانیان دارای فرهنگی غنی هستند و در دین ما نیز بر انجام کارهای خیر تاکید فراوانی شده که دستگیری از نیازمندان و گرفتاران در یک اقدام جمعی از فرهنگ‌های برجسته جامعه ایرانی است.

 ضیایی با بیان اینکه این امر بسیار مهم است که انسان‌ها در زمان گرفتاری به یاری هم بشتابند، افزود: ما در فرهنگ خود، موضوع گلریزان را داریم که این سنت حسنه موجب می‌‎شود گره‌گشایی‌هایی رخ دهد و تلاش برای آزادی زندانیان نیازمند که به دلیل بدهی‌های مالی در زندان به سر می‌برند از جمله اقدامات خیرخواهانه و نشانه نوع‌دوستی است.

 وی همچنین تصریح کرد: برای دوران پس از آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز باید چاره‌ای اندیشید تا بتوانند مسیر عادی زندگی خود را با داشتن یک اشتغال آبرومندانه دنبال کنند و از آسیب‌ها و چالش‌های پس از آزادی از زندان در جامعه مصون بمانند.

 ضیایی در پایان گفت: فرهنگ دستگیری از دیگران در جامعه ما از ویژگی‌های برجسته ایرانیان است که در دیگر جوامع کمتر همانند آن را سراغ داریم. ملت ما در برنامه‌های خیرخواهانه، همانند آشتی‌کنان و گلریزان‌ها همواره پیش‌قدم بوده‌اند و این فرهنگ در بین ایرانی‌ها نهادینه شده است.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...