اجرای نیت 80 میلیاردی موقوفات در اربعین امسال
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بیش از 80 میلیارد تومان در اربعین در مواکب هزینه شد که به صورت مستقیم با وقف و سازمان اوقاف مرتبط بود.
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی، رییس سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: امسال در مراسم پیاده روی اربعین در مسیر نجف به کربلا از نزدیک شاهد ایثار، جهاد و تلاش مردمی و مواکب و نهادها بودیم.

 رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سازمان   اوقاف هر سال بر امکانات خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) افزوده است، گفت: این سازمان امسال قریب 350 موکب در داخل کشور، مرزها و داخل عراق با مجموعه خدمات فرهنگی، رفاهی، درمانی و موارد مورد نیاز زائر راه اندازی و به زوار ارائه خدمت کرد.

 وی افزود: در سامرا، کاظمین، نجف و کربلا و میان راه  نجف به کربلا بیش از 58 موکب وابسته مستقیم به اوقاف برپا شدند و سعی شد امسال  برای سرمایش و رفاه زوار در محل استراحت آبسرد کن، دستگاه تولید یخ و طبخ غذا خدمت رسانی کنیم.

 حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: در نجف با توجه به منابع موقوفاتی که موجود بود، امسال تلاش شد آب صحن و نجف قدیم برای آب شرب مورد نیاز و شستشو تقویت شود و برای این منظور آبسردکن ها، سردخانه‌ها و بیش از 8 یخ‌ساز پرتابل در نظر گرفته شد و در سال آتی برنامه‌ریزی برای برطرف شدن نقایص آن برای رسیدن به نقطه مطلوب خواهد شد.

 وی با بیان اینکه آستان مقدس امام حسین(ع) خود را ملجا و پناه بقیه آستان‌های مقدس مطرح کرده است، گفت: در صدد هستیم جمیع امام زاده‌هایی که ظرفیت دارند با کمک های مردمی و منابع خود وارد این عرصه شوند.

رییس سازمان اوقاف بیان کرد: سازمان اوقاف خود را موظف می داند تا اجرای نیت واقفین در این زمینه را تقویت کند و خوشبختانه امسال اجرای نیت قویتری داشتیم و بیش از 80 میلیارد تومان در اربعین در مواکب هزینه کردیم که به صورت مستقیم با وقف و سازمان اوقاف مرتبط هستند و خراسان رضوی هر سال در یکی از این موکب‌ها خدمت ارائه می دهد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...