سيزدهمين آیين اعطای تنديس ملی فداكاری به دانشجويان ایران برگزار می‌شود + آیین‌نامه
در راستای معرفی و تجليل از دانشجويان فداكار، «سيزدهمين آیين اعطای تنديس ملی فداكاری به دانشجويان ایران»، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقيقات و فناوری و با همكاری سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، در راستای معرفی و تجليل از دانشجويان فداكار، «سيزدهمين آیين اعطای تنديس  ملی فداكاری به دانشجويان ایران»، به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت  علوم تحقيقات و فناوری و با همكاری سازمان دانشجويان جهاد دانشگاهی برگزار  می‌شود.

اهداف سيزدهمين آیين اعطای تنديس ملی فداكاری به دانشجويان ایران عبارت از: پاسداشت ارزش‌های الهی، انسانی و اخلاقی در جامعه؛ به ويژه در ميان دانشجويان، ترويج فرهنگ فداكاری، شجاعت، دلاوری و نوع‌دوستی در ميان دانشجويان، برانگيختن دانشجويان به مشاركت در كنش‌های امدادی، خيرخواهانه و نيكوكارانه و نمادسازی و الگودهی جوانان و شخصيت‌های فداكار و معرفی به جامعه و جوانان هستند.

 همچنین برای فداکاری حوزه‌ها و مصادیقی مشخص شده است که عبارت از: حضور داوطلبانه در دفاع از كشور، انقلاب اسلامی و حريم اهلال بيت (ع)، ارائه خدمات پيشگيرانه و امدادرسانی داوطلبانه در حوادث و رخدادهای طبيعی يا غيرمترقبه، انجام فعاليت‌های داوطلبانه در امور خيريه و مقابله با آسيب‌های اجتماعی و تأمين ارگان‌های حياتی بيماران نيازمند از طريق اهدای خون و عضو هستند. 

 مشاركت داوطلبانه در سازندگی، آبادانی، محروميت‌زدايی و اشتغال‌زايی كشور، انجام فعاليت‌های داوطلبانه در حوزه‌های سلامت و توانبخشی و انجام فعاليت‌های داوطلبانه در زمينه حفاظت از محيط زيست نیز از دیگر حوزه‌ها و مصادیق فداکاری محسوب می‌شوند.

 نحوه انتخاب دانشجو، گروه دانشجويی و شخصيت فداكار در سيزدهمين آیين اعطای تنديس ملی فداكاری به دانشجويان فداكار از طريق بررسی پرونده آنان در شورای كارشناسی و انتخاب و كسب آرای لازم توسط اعضای اين شورا و با حضور 3/2 اعضای رسمی جلسه صورت می‌گيرد. تصميم‌گيری اين شورا بر اساس رأی اكثريت مطلق حاضران انجام مي‌شود.

 همچنین سازمان‌های همكار موظف‌اند دو برابر سهميه اختصاصی خود را به شورای كارشناسی و انتخـاب معرفی كرده و اسناد و مدارک مربوطه را در درگاه معرفی‌شده توسط دبيرخانه بارگذاری كنند. سهميه وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات همكار نیز هر ساله با پيشنهاد شورای كارشناسی و انتخاب، به تأييد شورای سياست‌گذاری و در نهايت به تصويب شورای عالی خواهد رسيد.

 یادآوری می‌شود علاقه‌مندان برای ثبت‌نام و شركت در اين آیين می‌توانند از تاريخ ۲۵ ارديبهشت تا ۳۰ خردادماه سال جاری، ضمن دريافت فرم‌های ثبت نام، درخواست خود را به نشانی رايانامه tandisjahat@gmail.com ارسال کنند.

برای دریافت فایل آیین‌نامۀ آیين اعطای تنديس ملی فداكاری به دانشجويان فداكار اینجا را کلیک کنید.لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...