خدمات انجمن خیریۀ اِم اِس زنجان به حدود هزار بیمار
مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران ام اس استان زنجان گفت: هزار و ۱۰۰ بیمار اِم اِس در این استان شناسایی شده‌اند که از این تعداد برای 969 نفر در این انجمن پرونده تشکیل شده است که از خدمات انجمن ام اس استان بهره‌مند می‌شوند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، کاظم صلاحی‌مقدم؛ مدیر انجمن خیریه‌ اِم‌ اِس استان زنجان بیان کرد: بیش از ۷۰ درصد مبتلایان به اِم اِس را زنان تشکیل می‌دهند و هم‌اکنون ۷۱۶ زن و ۲۵۳ مرد از خدمات انجمن ام اس استان بهره‌مند می‌شوند.

 مدیر انجمن خیریه‌ ام اس استان زنجان با بیان اینکه انجمن اِم اِس زنجان از سال 1388 به‌همت خیرین در راستای حمایت از بیماران ام اس شروع به کار کرد افزود: ساختمان جدید انجمن ام اس به مساحت پنج‌ هزار و ۵۵ متر مربع در چهار طبقه شامل استخر، فیزیوتراپی، پالس‌تراپی، شنوایی‌سنجی و بینایی‌سنجی، کلینیک، سالن اجتماعات و مهمان‌سرا احداث شده است که تمام هزینه‌های ساخت این مکان از محل مشارکت خیرین انجمن تأمین شده است.

 صلاحی‌مقدم با بیان اینکه در حال حاضر سه طبقه از این ساختمان آماده و مهیای خدمت به بیماران است و فقط طبقه زیرزمین آن یعنی استخر و آب‌درمانی تکمیل نشده است گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده بابت مجوز، هنوز موفق به اخذ مجوز از دانشگاه علوم پزشکی نشده‌ایم که امیدواریم هرچه زودتر مجوز لازم اخذ و فعالیت‌های درمانی کلینیک آغاز شود.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۱۰۰ بیمار ام اس در سطح استان زنجان شناسایی و تحت پوشش این خیریه هستند، عنوان کرد: از این تعداد تشکیل پرونده در این انجمن، ۷۰ درصد مبتلایان در سطح استان، خانم هستند.

 مدیر انجمن خیریه حمایت از بیماران ام اس استان زنجان خاطرنشان کرد: کلیه هزینه‌های دارویی این بیماران ماهانه تا سقف یک میلیون تومان پرداخت می‌شود که عملاً بیماران هزینه‌ای بابت دارو پرداخت نمی‌کنند و ۱۰۰ درصد رایگان است.

 صلاحی‌مقدم تصریح کرد: متأسفانه نگرانی این بیماران فقط بابت هزینه داروهای مکمل و نبود اشتغال برای بیماران با توجه به شرایط بیماریشان است.

 وی با بیان اینکه انجمن علاوه‌بر حمایت از هزینه‌های داروی این بیماران در خصوص حمایت‌های درمانی نیز فعالیت دارد، بیان کرد: در این راستا با آزمایشگاه‌های سطح شهر قراردادی منعقد شده است که بیماران تحت پوشش تا سقف ۵۰ الی ۶۰ درصد تخفیف در هزینه‌ها را داشته باشند. علاوه‌‌براین خدمات، حمایت‌های معیشتی و حمایت‌های لازم در زمینه ازدواج و فوت نیز توسط خیرین این انجمن در مناسبت‌های مختلف صورت می‌گیرد.

 صلاحی‌مقدم با اشاره به اینکه انجمن ام اس با تشکیل 10 کمیته مالی، رفاهی و پزشکی در جهت رفاه بیماران اقداماتی را انجام می‌دهد اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی خیاطی و گل‌دوزی و کلاس‌های ورزشی یوگا، دارت، شطرنج و تنیس روی میز از جمله برنامه‌های این انجمن برای همیاران است.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...