تجلیل هلال احمر از داوطلبی که یسنا را نجات داد / نگاهی به زندگی «هادی کاهانی»
دکتر پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌ احمر در دیدار با هادی کاهانی و همسرش، از این داوطلب کایت‌سوار که «یسنا» دختر  گم‌شدۀ چهارساله در استان گلستان را نجات داده بود، تقدیر و تشکر کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از هلال‌ احمر؛ دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال‌احمر، سه‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه با  هادی کاهانی، داوطلب کایت‌سوار جمعیت هلال‏ احمر که با پرواز بر فراز علفزارهای منطقه یلی بدراق، یسنا، دختر چهارساله گم‌شده در شهرستان کلاله را  نجات داد، دیدار و از او قدردانی کرد.

 دبیرکل جمعیت هلال‌احمر نیز در دیدار با هادی کاهانی و همسرش با تاکید بر اینکه داوطلبان خدمت، سرمایه‌های اجتماعی هلال‌احمر هستند، گفت: این  اقدام، کار بزرگی است که دل مردم را شاد و چراغ کار داوطلبی را روشن نگاه  می‌دارد.

گفتنی است، یسنا، دختر ۴ ساله گلستانی در شهرستان کلاله از روز یکشنبه ۹  اردیبهشت گم شده بود و عصر روز پنجشنبه بعد از ۵ روز جست‎وجو با تلاش داوطلب هلال‌احمر نجات پیدا کرد.

مشرق‌نیوز نیز شنبه 22 اردیبهشت‌ماه در مصاحبه‌ای با هادی کاهانی، به معرفی این داوطلب پرداخته است که در ادامه از نظر می‌گذرد:

آقای کاهانی چند سال دارید و چگونه هلال احمری شدید؟

هادی کاهانی متولد سال ۶۲ هستم، ۴۱ سال دارم؛ متولد تهرانم البته  اصالتاً نیشابوری بوده و ۱۱ سال مشغول پرواز با کایت هستم و کایت سواری  بخشی از زندگی و شغل من است. چهار سال است که به عنوان مربی کایت مشغول  فعالیت بوده و بیش از ۱۵ شاگرد کایت سوار دارم.

دو فرزند دارم که یک پسر ۱۰ ساله و یک دختر ۱۳ ساله است و زمانی که خبر  گم شدن یسنا را شنیدم انگار دختر خودم گم شده بود بنابراین از شهر خودمان  تا صحرای ترکمن ۶ ساعت با ماشین حرکت کردیم تا داوطلبانه برای کمک به این دختر بچه اقدام کنیم که خوشبختانه نتیجه خوبی داشت.

۲ سال پیش در نیشابور زمانی که مشغول آموزش ۱۰ نفر بودم یکی از هنرجوهای  من به اسم مهدیانیان مرا با هلال احمر آشنا کرد و گفت اگر می‌توانم در  مانور مشترکی که هلال احمر با دستگاه‌های دیگر از جمله پلیس راهور، اورژانس  و… دارد شرکت کنم و از این طریق با نیروهای امدادی، داوطلبان و به طور کل  هلال احمر و اقدامات بشردوستانه این مجموعه آشنایی پیدا کردم و در آن مانور  از طریق کایت موتوردار چندین ساعت در مانور شرکت کردم که این مانور در  فیروزه نیشابور بود.

چگونه متوجه ماجرای یسنا شدید و در یک مانور واقعی شرکت کردید؟

هفته گذشته در خبرها متوجه شدم دختر بچه‌ای به نام یسنا چند روز است که  گم شده و خانواده و بسیاری از نیروهای امدادی مشغول پیدا کردن آن هستند ولی  به هیچ نتیجه‌ای نرسیده‌اند. بنابراین با همسرم تصمیم گرفتیم که جهت پیدا  کردن این دختر از طریق کایت سواری اقدامات لازم را انجام دهیم تا شاید  خبرهای خوشی را بتوانیم رقم بزنیم. تقریباً چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ساعت  ۱۱:۳۰ ظهر که خبر را شنیدیم ساعتی بعد همراه خانواده به سمت کلاله و روستای  مربوطه رفتیم آنجا نیروهای امدادی زیادی حضور داشتند و سگ‌های امدادی هم  مشغول فعالیت جهت پیدا کردن یسنا بودند.

پایانی خوش بر ۴ روز دلهره

پنجشنبه، ۱۳ اردیبهشت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰:۳۰ از طریق کایت اطراف روستا  را گشتم ولی متوجه هیچ اثری از یسنا، دختر گمشده نشدم. اما مانند بقیه  تیم‌های امدادی و امدادگران ناامید نشدم بعد از ظهر دوباره در محدوده پرواز  کردم که این بار متوجه شیء یا لباس زرد رنگ شدم که در داخل زمین‌های کلزا  قرار دارد از همان جا به نیروهای امدادی و همسرم که تنها زن خلبان کایت  سوار ایران است، پیام دادم که من اثری از یسنا پیدا کردم. بلافاصله نیروهای  امدادی به محل آمدند و زمانی که بالای سر یسنا فرود آمدم بیهوش بود در  حالی که زمانی که بالای سر او در آسمان دور می‌زدم برای من دستی تکان داد.  واقعاً خوشحالی وصف ناپذیری داشتم.

هلال احمر چگونه از شما تقدیر کرد؟

از سمت نیروهای هلال احمر لوح تقدیر و یک کارت هدیه ۲ میلیون تومانی دریافت کردم. متوجه سختی کار امدادگران هستم ولی کار من بشردوستانه و  کاملاً داوطلبانه بود و واقعاً چشم داشتی برای این اقدام نداشتم. نیتم پیدا کردن کودک و کاهش رنجی بزرگ از یک خانواده به ویژه مادرش بود.

درخواستی برای اشتغال بیشتر در هلال احمر و یا بیمه و سایر مزایا ندارید؟

خیر؛ شغل اصلی من ریخته‌گری است و ۵۰ درصد کارم از طریق آموزش  هنگ-گلایدر بدون موتور است. البته اخیراً خودم موتوری طراحی و ساختم و از  طریق هنگ-گلاید موتوری نیز پرواز دارم. درخواستی هم جهت همکاری برای عقد  قرارداد با هلال احمر برای تبدیل به نیروی رسمی ندارم و ترجیح می‌دهم که  همکاری من با هلال احمر داوطلبانه و بدون چشم داشتی باشد.

چه درخواستی دارید؟

درخواست من از مسئولین این است این رشته را بیشتر مورد توجه قرار دهند.  تهران ۴ سایت پروازهای شامل سایت امامزاده هاشم، آبسرد، چیتگر (همت) و  شهران دارد که همه برای کایت سواران و پاراگلایدر سوارها بسته است. دو سال  است که برای راه‌اندازی باشگاه اقدام کردم ولی متأسفانه همکاری‌های لازم  صورت نگرفته است درخواست دارم که این سایت‌ها برای پرواز باز شود که جوانان  هم بتوانند جهت تخلیه هیجانات و آزاد شدن آدرنالین خون خود از این ورزش  هوایی بهره‌مند شوند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...