12 ارديبهشت 1403
خیرین کویتی از دانش‌آموزان ممتاز مسلمان در مالزی حمایت می‌کنند
بنیاد بین‌المللی خیریه اسلامی مستقر در کویت، با طرح «آموزش حق من است» به حمایت مالی از سه‌هزار دانش‌آموز عرب مسلمان ممتاز در مالزی، پرداخته است. هدف این برنامه توسعه هویت اسلامی و آموزش ارزش‌های اخلاقی و تربیتی به شیوه‌ای انگیزشی، تعاملی و رقابتی در مدارس است.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، بنیاد بین‌المللی خیریه اسلامی (الهيئة الخيرية الإسلامية العالمية - مستقر در كويت) فرصت‌های آموزشی و تحصيلی مناسبی را برای دانش‌آموزان نیازمند مسلمان خارجی در مالزی فراهم کرده و در  چارچوب برنامه‌های آموزشی، دانش‌آموزان دختر و پسر خارجی (معمولا عرب) را از مدارس مختلف اسلامی در مالزی،  تحت حمایت مالی خود قرار داده است. 

 در آخرین طرح آموزشی، بنیاد بین‌المللی خیریه اسلامی با همکاری خیریه دیگر کویتی با نام  «امداد و توسعه انسان»، دانش‌آموزان عرب مقیم مالزی که  معدل‌های ممتاز دارند  را شناسایی می‌کند. سپس  با طرحی با نام  "زندگی ما با ارزش‌ها، زیباتر است"، به آنان خدمات مالی و حمایتی ارائه می‌کند. بنیاد خیریه اسلامی در برنامه‌ها و طرح‎‌های آموزش، معمولاً اولویت خود را به ذی‌نفعان مسلمان می‌دهد. علاوه بر طرح اخیر، این بنیاد خیریه تاکنون به بیش از سه هزار دانش‌آموز مسلمان خارجی  در مدارس اسلامی  مالزی خدمات آموزشی ارائه کرده است. هدف از این طرح، توسعه هویت اسلامی و القای ارزش‌های اخلاقی و تربیتی به شیوه‌ای انگیزشی، تعاملی و رقابتی است و این اهداف با فعالیت‌های هفتگی و مسابقات داخلی در مدارس اسلامی مالزی همراه می‌شود.

 دولت کویت در سال‌های گذشته با بنیاد خیریه اسلامی همکاری تنگانگی داشته است و طرح‌های این خیریه را در خارج از کشور مورد حمایت سیاسی خود قرار داده و نقش تسهیل‌گری را برای این خیریه در ترویج فعالیت‌‌هایش در خارج از کویت انجام می‌دهد. در بیانیه‌ای که توسط بنیاد انسان که شریک اجرای بنیاد خیریه اسلامی نیز می‌باشد در مورد طرح اخیر آمده است که هدف از  طرح حمایت از دانش‌آموزان ممتاز و ترویج ارزش‌های والا و اصیل اسلامی در کنار ترویج  اخلاق‌مداری میان دانش‌آموزان است.

 ابراهیم البدر، معاون مدیرکل ارتباطات نهادی بنیاد خیریه اسلامی، طی سخنانی در مراسم افتتاح این طرح، فعالیت آموزشی بین‌المللی  را  در چارچوب چشم‌انداز راهبردی بنیاد بین‌المللی خیریه اسلامی دانست که هدف نهایی‌اش، توانمندسازی مسلمانان نیازمند است. این خیریه در تبیین فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، اقتصادی خود در کشورهای اسلامی بر  مشارکت‌های استراتژیک و تاثیر گذار بر جامعه محلی تاکید دارد.

 بنیاد خیریه اسلامی طی چهار دهه فعالیت خود، در 86 کشور جهان فعالیت آموزشی و ترویج فرهنگ اسلامی داشته است. در معرفی طرح اخیر این بنیاد بر مسئله سرمایه‌گذاری برای آینده تأکید دارد و معتقد است که وقتی بر آموزش درست فرزندانمان سرمایه‌گذاری می‌کنیم، گویا برای آینده ملت و ثروت واقعی کشورمان سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. فعالیت آموزشی بنیاد خیریه اسلامی تنها در ارائه فرصت‌های آموزشی خلاصه نمی‌شود، بلکه به حمایت از زیرساخت‌ها و توسعه جوامع محلی از طریق ساخت مدارس و امکانات آموزشی نیز گسترش می‌یابد.

منبع: بنیاد خیریه اسلامی

گزارش از: دکتر عاطفه جعفریان


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...