اجرای طرح سرمایه‌گذاری عمرانی نهضت ملی مسکن در اراضی موقوفه قیدار نبی (ع)
مسئول اداره بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان گفت: طرح سرمایه‌گذاری عمرانی نهضت ملی مسکن در اراضی موقوفه قیدار نبی (ع) شهرستان خدابنده اجرا می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مهدی نیکویی؛ مسئول اداره بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان گفت: دو نمونه از طرح‌های موفق سرمایه‌گذاری و احیای موقوفات استان زنجان که توسط این اداره طراحی و با کمک ادارات اجرایی شهرستان‌ها به مرحله اجرا رسیده است در نمایشگاه دستاوردهای سازمان اوقاف و امور خیریه ارائه شد.

 وی تصریح کرد: طرح سرمایه‌گذاری عمرانی نهضت ملی مسکن در اراضی موقوفه قیدار نبی (ع) شهرستان خدابنده که با الحاق ۲۰۰ هکتار از اراضی موقوفه به وسعت شهر قیدار اضافه شده، قابلیت ساخت بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی را دارا است.

 مسئول اداره بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان گفت: با توافقات صورت‌گرفته با نسبت ۳۵ درصد سهم موقوفه و ۶۵ درصد سهم مسکن و شهرسازی، روند الحاق به‌زودی شروع شده و پس از آن اقدامات اولیه ساخت‌وساز نهضت ملی مسکن در این زمین‌ها آغاز خواهد شد.

 نیکویی ادامه داد: این طرح علاوه بر ایجاد رونق در صنعت ساختمان، باعث تأمین مسکن ارزان برای جوانان و خانواده‌ها با سطح درآمد کم و متوسط شده و همچنین ارزش افزوده موقوفه نیز به صورت فوق‌العاده افزایش یافته است. همچنین باعث درآمد پایدار برای موقوفه شده و حتی در کاهش رشد قیمت مسکن در این شهرستان نیز مؤثر است.

 وی بیان کرد: طرح دوم ارائه شده در این نمایشگاه، ساخت ۵۲ واحد مسکونی در شش بلوک در اراضی وقف شده توسط مرحوم عبدالرزاق شهر آب‌بر شهرستان طارم است که در سالیان گذشته با مبلغ ناچیزی به اجاره کشت و زرع واگذار می‌شد.

 مسئول اداره بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف استان زنجان عنوان کرد: همچنین اخیراً پروژه فوق با واقع‌شدن در بافت شهر، متروکه مانده بود که با انتشار فراخوان عمومی موفق به جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی شدیم و با تأمین اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان، از تیرماه ۱۴۰۰ ساخت‌وساز شروع شده و اکنون با پیشرفت ۹۵ درصدی امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی تصریح کرد: دو واحد از ۵۲ واحد برای موقوفه اختصاص داده شده است و ۵۰ واحد نیز به مردم واگذار خواهد شد. نگاه اوقاف در این طرح اختصاص این واحدها با کمترین سود و نزدیک به قیمت تمام‌شده به خانواده‌های طارمی است تا وقف توانسته باشد قدمی در تأمین مسکن اقشار کم‌‎درآمد بردارد.

منبع: خبرگزاری مهر


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...