مجمع خیرین یاریگران زندگی: تلویزیون اینترنتی خیرین و کارآفرینان را تأسیس می‌کنیم
تأسیس تلویزیون اینترنتی خیرین و کارآفرینان در پنجمین نشست هیئت‌مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی به تصویب رسید.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از فارس، پنجمین نشست هیئت‌مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی، محمدعلی روحی فردپور، رییس هیئت‌مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی و با همراهی جمعی از اعضای هیئت امنا در در محل مجتمع تجاری، اداری الماس کریمخان برگزار شد. 

 در این نشست پروانه فعالیت مجمع خیرین یاریگران زندگی رونمایی شد و آیین‌نامه فعالیت شعب استانی به تصویب اعضای هیئت‌مدیره رسید. همچنین برنامه‌های سال جاری مجمع خیرین یاریگران زندگی تصویب و ابلاغ شد. در انتها  نیز تفاهم‌نامه همکاری بین مجمع خیرین یاریگران زندگی با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به امضای طرفین رسید. 

در ابتدای این نشست، حسن حمزه‌زاده، مدیرعامل مجمع خیرین یاریگران زندگی، گزارشی از اقدامات تشکل متبوع خود از بدو تشکیل ارایه کرد و گفت: استحضار دارید کارمان را بر اساس یک دغدغه اساسی در خصوص اشتغال و کارآفرینی برای رهایافتگان از دام اعتیاد از هشتم شهریور ماه سال ۱۴۰۱ با یک عزم ملی آغاز  کرده‌ایم. در طول یک‌سال و نیم گذشته، عمده تمرکزمان از یک طرف در حوزه اخذ پروانه فعالیت در گستره ملی از وزارت کشور متمرکز بوده و از طرف دیگر با راه‌اندازی شعبات استانی جای پای خود را در سراسر کشور محکم کرده‌ایم و  امروز در ۳۰ مرکز استان شعبه داریم.

 علیرضا کاظمی، قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با تشکر از اعضای هیئت‌مدیره و هیئت امنا، اقدامات انجام‌شده در تشکیل و راه‌اندازی مجمع خیرین یاریگران زندگی و توسعه مجامع استانی را بسیار عالی ارزیابی کرد و گفت: تشکیل مجمع خیرین یاریگران زندگی در سراسر کشور آغاز یک کار بزرگ بود و ما در ادامه باید بر دست‌آوردهای تشکیل آن تمرکز کنیم. گام اول بسیار محکم برداشته شده است، گام بعدی بسیار مهم و بزرگتر است و موجبات جلب اعتماد عمومی را فراهم می‌سازد. 

وی افزود: طی یک سال و نیم گذشته اتفاق بزرگی در سطح ملی رقم خورده است. همه می‌دانیم ایجاد هماهنگی، توجیه و تبیین افراد و گروه‌ها و سازمان‌های  مختلف و ساختارسازی بسیار سخت و نیازمند تلاش مستمر و شبانه‌روزی است که  شما انجام دادید. من مراتب تقدیر خود را هم از دست‌اندرکاران مجمع خیرین  یاریگران زندگی و هم از همکارانم در مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام می‌کنم.

 علیرضا نبی، نایب‌رییس هیئت‌مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی نیز صحبت‌هایش را با تشکر از حاضران به واسطه فعالیت در حوزه اجتماعی شروع کرد و گفت: امروز آوازه فعالیت یاریگران زندگی در خارج از مرزهای کشور هم شنیده می‌شود و ما پیشنهاداتی داریم از افراد با توانمندی‌های مختلف که علاقه‌مند هستند، در این حوزه فعالیت نمایند. از این‌روست که من پیشنهاد می‌دهم مجمع خیرین یاریگران زندگی وارد حوزه بین‌الملل شود، چرا که از این طریق می‌توانیم هم تجربیاتمان را انتقال دهیم و هم کسب تجربه نماییم.

 نایب‌رییس هیئت‌مدیره مجمع خیرین یاریگران زندگی، گام بعدی را راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی دانست و گفت: ما اولین تلویزیونی اینترنتی خیرین را در کشور راه‌اندازی خواهیم کرد. این تلویزیون برنامه زنده خواهد داشت و تریبون اختصاصی خیرین و کارآفرینان خواهد شد.

 نبی در پایان با تأکید بر مستندسازی تجربیات خیرین در مجمع گفت: باید به‌طور جدی در حوزه تولیدات فرهنگی از جمله تولید و انتشار کتاب‌های زندگی‌نامه فعال شویم، چرا که زبان داستان، رساترین و نافذترین رسانه است. 

 در ادامه، محمد جمالو، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، با اعلام این‌که دوستان در  فرمایشاتشان، نگاه آینده‌نگری به فعالیت‌های مجمع داشتند گفت: من می‌خواهم  یک نگاه گذشته‌نگر به فعالیت‌های مجمع داشته باشم و گزارشی از اقدامات  انجام شده ارایه دهم.

وی افزود: تاکنون ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سراسر کشور جذب شده است که ۳۰۰ میلیارد آن زمین و ابنیه است. همچنین با راه‌اندازی شعبات استانی  قریب به ۳۰۰۰ خیر در سراسر کشور شناسایی شده‌اند و در قالب شعبات استانی  مجمع در حال فعالیت هستند و ما باید برنامه‌هایی برای هم‌افزایی و ایجاد هماهنگی بین آن‌ها داشته باشیم. جمالو با پیشنهاد راه‌اندازی گلریزان  اشتغال برای افراد بهبودیافته به صحبت‌هایش پایان داد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...

دیدگاه‌های بازدیدکنندگان

یک کارگاه خیاطی داشتم بعلت بدهی جمع شد و ۴نفر از خانوادهدهایدبیرسرپرست باهام کارمیکردن و مجبور شدم ۲تا چرخ بفرشوم بدهی بدم الان میخام دوباره راه اندازیش کنم

ارسال پاسخ 31 فروردین 1403