«محک» در سال گذشته بیش از 100 میلیاردتومان برای تأمین دارو هزینه کرده است
آراسب احمدیان؛ مدیرعامل مؤسسه محک گفت: این مؤسسه در سال 1401 بیش از صد میلیارد تومان برای تأمین داروی کودکان مبتلا به سرطان صرف کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، نگرانی از تأمین هزینه‌های درمان سرطان همواره یکی از مهم‌ترین و چالشی‌ترین دغدغه‌هایی است که خانواده‌های بیماران مبتلا به سرطان دارند. هزینه‌های درمان سرطان در ایران شامل هزینه‌های مربوط به تشخیص، درمان و اصلاح سبک زندگی است. این هزینه‌ها عمدتاً شامل هزینه‌های مربوط به ویزیت مشاوره و معاینه پزشکی، آزمایش‌ها، تصویربرداری، جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، داروها و سایر خدمات بهداشتی و درمانی مرتبط با سرطان می‌شود. از سوی دیگر هر چه سرطان دیرتر تشخیص داده شود، درمان و کنترل آن گران‌تر و کم‌اثرتر می‌شود؛ بنابراین هر چه در حوزه‌ تشخیص زودهنگام سرطان سرمایه‌گذاری شود، اثربخشی بالاتری خواهد داشت.

 آراسب احمدیان؛ مدیرعامل مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک با بیان اینکه محک از سال 1370 تاکنون بیش از 42 هزار کودک از سراسر کشور را تحت حمایت قرار داده است گفت: این مؤسسه تلاش می‌کند تا بیش از  13 هزار کودک در حال درمان را به روزهای خوش سلامتی برساند.

 به گفته احمدیان، در سال 1401 مؤسسه محک بیش از بیش از صد میلیارد تومان برای تأمین داروی کودکان مبتلا به سرطان هزینه کرده است.

 وی ادامه داد: محک کوشیده است تا در سال‌های فعالیت خود هزینه‌های مرتبط با اقامت درمانی کودکان مبتلا به سرطان همه‌ استان‌ها و شهرستان‌ها را نیز تأمین کند. بر همین اساس محک در سال 1401 مبلغ بیش از 182 میلیارد ریال را برای اسکان کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌هایشان اختصاص داده است.

 مدیرعامل مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک بیان کرد: همچنین این مؤسسه مبلغی بیش از 110 میلیارد ریال صرف هزینه رفت و آمد خانواده‌های کودکان مبتلا به سرطان برای استفاده از خدمات درمانی بیمارستان فوق تخصصی محک کرده است.

 تأمین هزینه‌های لباس و تحصیل کودکان مبتلا به سرطان یکی دیگر از خدمات حمایتی است که موسسه محک ارائه می‌کند. به گفته احمدیان، در سال 1401 حدود 6 هزار کودک بیمار از خدمات کمک هزینه لباس و بیش از 150 نفر هم از کمک هزینه تحصیل استفاده کردند که این رقم بالغ بر 820 میلیون تومان است.

 مدیرعامل محک خاطر نشان کرد: هزینه‌های درمانی و حمایتی کودکان مبتلا به سرطان تنها با همراهی نیکوکاران محک تأمین می‌شود. امیدواریم با تداوم این کمک‌ها، در شرایطی که هر روز بر هزینه‌های محک افزوده می‌شود، بتوانیم فرزندانمان را به روزهای خوش سلامتی برسانیم.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...