هزینه بیماران صعب‌العلاج و پیوند اعضا کاهش می‌یابد
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از اتخاذ راهکارهای مؤثر به منظور حمایت از اقشار محروم جامعه در حوزه درمان خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، محمدمهدی ناصحی؛ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در حاشیه بازدید از بیمارستان پیوند اعضای شیراز، با اشاره به تدابیری که در حوزه حمایت از مراکز درمانی و بهبود کیفیت خدمات به بیمه‌شدگان اندیشیده شده است، گفت: بیمه سلامت تدابیری برای محاسبه هزینه‌ها با تعرفه خیریه در مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی‌ سینا به منظور حمایت از بیماران اندیشیده است.

 وی با بیان اینکه دستاورد این سفر کاهش پرداخت هزینه از جیب بیماران صعب‌العلاج و پیوند اعضا است، عنوان کرد: با پرداخت به‌موقع مطالبات مراکز درمانی، می‌توانیم آن‌ها را در خدمت‌رسانی بهتر به جامعه یاری کنیم.

 ناصحی از نگاه ویژه دولت به صندوق بیماران صعب‌العلاج خبر داد و افزود: بیمه سلامت طی سال‌های اخیر گام‌های ارزشمندی در حوزه ارائه خدمات به بیماران صعب‌العلاج برداشته است که حمایت از بیماران پیوند عضو در زمره آن‌ها قرار می‌گیرد.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، قابلیت‌های مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا را فرامنطقه‌ای ارزیابی کرد و گفت: به موازات خدمت‌رسانی به هموطنان، طیف گسترده‌ای از اتباع خارجی در این مرکز درمانی خدمات دریافت می‌کنند که این امر بیانگر وجهه بین‌المللی معتبر بیمارستان بوعلی سینا است.

 علی‌محمد جعفرپور؛ مدیر کل بیمه سلامت استان فارس نیز در حاشیه این بازدید، از تلاش‌های همه‌جانبه به منظور افزایش حمایت از بیمه‌شدگان و به ویژه اقشار محروم جامعه خبر داد و تصریح کرد: با تلاش‌های صورت‌گرفته امکان محاسبه هزینه‌ها با تعرفه خیریه در مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا میسر شد.

 جعفرپور با اشاره به اینکه هزینه‌های پیوند عضو برای اقشار محروم جامعه سنگین است، بیان کرد: با اتخاذ این راهکار، پرداخت هزینه درمان توسط افراد تحت‌ پوشش بیمه سلامت به‌طور چشمگیری کاهش خواهد یافت.

 مدیر کل بیمه سلامت استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هزینه‌های دارو و درمان در کشور ما قابل قیاس با سطح جهانی نیست، گفت: تعرفه‌های درمانی در ایران نسبت به سایر کشورها به‌مراتب پایین‌تر است و این در حالی است که از اساتید درجه اول جهانی در حوزه درمانی برخوردار هستیم و همه این‌ها موجب استقبال از مراکز درمانی در کشور ما می‌شود.

 منبع: ایسنا


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...