مراکز نیکوکاری مدارس علمیه در بوشهر راه‌اندازی می‌شود‌‌‌
مدیر برنامه‌ریزی امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه گفت: استفاده از ظرفیت طلاب و ارتقای سطح کمک به محرومین از جمله اهداف راه‌اندازی مراکز نیکوکاری مدارس علمیه است که به‌زودی اجرایی می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، حجت‌الاسلام سیدعلیرضا حسینی؛ مدیر برنامه‌ریزی امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه در نشست با عباس روشن؛ مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر اظهار داشت: در مباحث فرهنگی، طلاب می‌توانند کنار کمیته امداد باشند و به جهت توانمندسازی ظرفیت خوبی در این راستا وجود دارد.

 وی با بیان اینکه طلاب در جهت احیای زکات ظرفیت خوبی دارند افزود: کمیته امداد می‌تواند از ظرفیت طلاب استفاده کند و افزون بر این، ظرفیت طلاب امریه هم در حوزه‌های علمیه وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. یکی دیگر از ظرفیت‌ها، ظرفیت اردویی دو نهاد است که می‌توانند از ظرفیت‌های متقابل یکدیگر بهره ببرند.

 مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر نیز در این دیدار گفت: تعامل و ارتباط خوبی طی چند سال اخیر بین این نهاد و حوزه علمیه ایجاد شده و در این راستا تفاهمنامه‌ای تنظیم شده است. کمیته امداد استان بوشهر آماده راه‌اندازی مراکز نیکوکاری مدارس علمیه در استان است.

 وی عنوان کرد: مدیریت مراکز نیکوکاری در روستا‌های بالای ۱۰ هزار نفر به طلاب و روحانیون واگذار می‌شود. افزون بر این مقرر شد از سوی حوزه علمیه استان در صندوق ولایت سپرده‌گذاری صورت گیرد و از این طریق بتوان به جهت حمایت از طلاب تسهیلات مناسب اعطا شود.

 روشن عنوان کرد: نیاز است مرکز اسلامی مددکاری در استان با همکاری دو نهاد تأسیس و از ظرفیت روانشناسان حوزه علمیه در آن استفاده شود.

 منبع: خبرگزاری صدا‌‌و‌سیما، مرکز بوشهر


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...