روزانه بیش از 10 کودک در غزه معلول می‌شوند
سازمان خیریه نجات کودکان در گزارشی اعلام کرد که روزانه دست‌کم ۱۰ کودک در نوار غزه، یک یا هردو پای خود را از دست می‌دهند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، «درد و رنج کودکان غزه غیرقابل تصور است، بیشتر از این جهت که غیرضروری و کاملاً قابل اجتناب است.» این اظهارات جیسون لی؛ مدیر بخش فلسطین سازمان نجات کودکان است.

 این سازمان خیریه که مرکز آن در لندن قرار دارد و در سطح جهانی فعالیت می‌کند، با استناد به آمارها اعلام کرد که در بیش از سه ماه گذشته (از ۱۵ مهر) که ساکنان غزه زیر بمباران اسرائیل قرار دارند، روزانه به طور میانگین بیش از ۱۰ کودک، یک یا هردو پای خود را از دست داده است. جیسون لی تأکید کرد که «کشتار و نقص عضو کودکان محکوم است و عاملان باید پاسخگو شوند.»

 جیمز الدر؛ سخنگوی یونیسف هم ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) بعد از بازگشت از غزه گفته بود در پی حملات اسرائیل، حدود ۱۰۰۰ کودک از ناحیه یک یا دو پا دچار نقص عضو شده‌اند. سازمان ملل غزه را به «گورستان کودکان» تشبیه کرده که گرچه تعداد دقیق کودکان جان‌باخته در بحبوحه بمباران شدید، فروریختن بیمارستان‌ها و مدفون‌شدن اجساد آن‌ها زیر آوار و همچنین افزایش لحظه‌ای آمار شهدا دشوار است، گفته می‌شود بخش بزرگی از آمار کلی شهدای غزه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند؛ وزارت بهداشت غزه دیروز یکشنبه و در نودوسومین روز جنگ غزه تعداد کلی شهدا را 22 هزار و 835 نفر اعلام کرد.

 سازمان نجات کودکان همچنین با اشاره به بیانیه سازمان جهانی بهداشت گفت که با توجه به کمبود شدید تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی در غزه، «بسیاری از این عمل‌ها روی کودکان بدون بیهوشی انجام شده است.» جیسون لی دیدن این کودکان در چنین دردی، بدون وجود تجهیزات و دارو برای درمان آن‌ها یا کاستن از دردشان را حتی برای متخصصان باتجربه بسیار متأثرکننده توصیف کرد.

منبع: فارس

منبع اصلی: سازمان نجات کودکان


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...