افزایش 28 هزار نفری مددجویان «محک» در سال 1401
مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) با انتشار گزارش سالانه فعالیت‌های خود در سال 1401 از افزایش 28 هزار نفری کودکان مددجوی تحت پوشش خود خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان «محک»، گزارش فعالیت‌های خود در سال 1401 را منتشر کرده است. 

 این مؤسسه که فعالیت خود را در سال 1370 در قالب یک سازمان غیرانتفاعی-غیر دولتی آغاز کرد، در سال 1401، روزانه شش کودک مبتلا به سرطان را که پیش‌تر از خدمات این مؤسسه استفاده نمی‌کرده‌اند، تحت پوشش گرفته و در مجموع در طی یک سال گذشته، به بالغ بر 28 هزار کودک زیر 16 سال خدمت‌رسانی کرده است. 

 مسئولان محک همچنین از هزینه 100 میلیاردی داروی مورد استفاده و هزینه‌کرد 18 میلیاردی برای اسکان کودکان در زمان درمان به علاوه اختصاص بیش از 11 میلیارد تومان برای جابجایی کودکان با هدف درمانی خبر داده‌اند. 

 خدمات شناسایی بیمار، خانواده و نیازمندی‌ها، مددکاری، مشاوره روانشناسی دیگر فعالیت‌های این مؤسسه خیریه در سال گذشته بوده است که در مجموع به شناسایی 16 هزار و 23 خانواده جدید و ارائه بیش از 137 هزار دقیقه مشاوره مددکاری اختصاصی و بالغ بر 324 هزار دقیقه مشاوره روانشناسانه انجامیده است. 

 بازی‌درمانی و فعالیت داوطلبانه در کنار کودکان بیمار، دیگر خدمات این مؤسسه است که میزان قابل توجه 24 هزار دقیقه بازی‌درمانی و پنج هزار و 220 ساعت کار داوطلبانه را دربرمی‌گیرد.

 دستاورد دیگر محک در سال 1401، دریافت کمک‌هزینه خرید لباس برای پنج هزار و 775 کودک و کتاب برای مطالعه کودکان به میزان هفت هزار و 200 کودک بوده است. 

 محک در این گزارش، از همه نیکوکاران سپاسگزاری کرده و از آن‌ها درخواست کرده است با ادامه کمک‌های خود به این مؤسسه، آن را در ادامه شناسایی کودکان بیمار و خدمات‌رسانی به آن‌ها یاری کنند. 

منبع: محک


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...