فعالیت مرکز نیکوکاری «طرح نفس» در زنجان برای نجات فرزندان سالم از سِقط
مرکز نیکوکاری تخصصی «طرح نفس» در زنجان که با همت دانشگاه علوم پزشکی این شهر و خیرین راه‌اندازی شده، در یک سال اخیر با ارائۀ مشاوره مناسب، 669نفر را از سقط جنین منصرف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، مشهود تقی‌لو، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: مرکز نیکوکاری تخصصی طرح نفس در راستای اجرای طرح بسیار مهم و موفق نجات فرزندان سالم از سقط راه‌اندازی شد که این اقدام با هدف حمایت از مادرانی که به دلایل نیازمندی‌های آموزشی، تشخیص و درمان پزشکی و معیشتی قصد سقط جنین سالم خود را دارند، انجام گرفته است.

 وی اضافه کرد: این مرکز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی استان و مرکز نیکوکاری محله راه‌اندازی شده است. با اجرای این طرح مهم از مرداد سال گذشته تا کنون ۶۸۳ مادر واجد شرایط در استان شناسایی و از این تعداد ۶۶۹ نفر با مشاوره از سقط جنین منصرف شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان ادامه داد: با اجرای این طرح بیش از ۲۵ درصد مادران شناسایی‌شده تا پایان آبان امسال، تحت حمایت مالی و معیشتی قرار گرفته و حدود ۷۵ درصد مادران هم با مشاوره و دریافت آموزش‌های لازم از تصمیم خود مبنی بر سقط منصرف شدند.

 وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ۲۵۸ نوزاد متولد شدند، اظهار داشت: طرح نفس در زنجان موفقیت ۹۸ درصدی داشته که نتیجه برنامه‌ریزی خوب، منسجم و همکاری‌های بین بخشی است.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: خیرین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به نام موسسه نیکوکاری مرکز نفس استان زنجان به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۴۹۶۲۵۸ یا شماره حساب ۸۸۱۳۵۳۴۴۳ یا شماره شبای ۸۸۰۰۱۷۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ بانک ملی ایران، شعبه امداد ولایت واریز کنند.

منبع: ایرنا


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...