آزادی 199 زندانی غیر عمد به همت نظام صنفی رایانه‌ای تهران
با تلاش کارکنان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران طی دو سال اخیر، زمینه آزادی 119 زندانی جرایم غیر عمد فراهم شده است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، در راستای مساعدت آن دسته از زندانیان بدهکار مالی که ناخواسته و تنها بر حسب نوسانات اقتصادی یا مشکلات معیشتی روانه زندان‌های کشور بودند، مدیران و کارکنان بخش‌های مختلف سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران که به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حوزه ساماندهی امور تجاری رایانه‌ای فعالیت دارند، در همکاری چند مرحله‌ای با ستاد مردمی دیه در مجموع با واریز مبلغی حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان، زمینه آزادی 14 زن و 105 مردِ اغلب عائله‌مند را فراهم کردند.

 بر اساس این گزارش، به برکت این حمایت نوع‌دوستانه، مددجویان غیربزهکاری از 19 استان، جواز آزادی خود را دریافت کردند و به آغوش گرم خانواده بازگشتند. از این میان، زندانیان استان تهران با 23 مورد دریافت کمک، بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند و در ادامه، بدهکاران مالیِ ندامتگاه‌های استان‌های البرز و قزوین به ترتیب با 16 و 15 مورد آزادی، بالاترین آزادی‌ها را در بین استان‌ها داشته‌اند.

 گفتنی است امروزه از مجموعه نظام صنفی رایانه‌ای، به عنوان یکی از سیاستگذاران حوزه فناوری اطلاعات در ایران یاد می‌شود.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...