هیئت رهروان حضرت زینب (س) همدان یک زندانی را آزاد کرد
مدیرعامل ستاد دیه استان همدان بیان کرد: هیئت مذهبی رهروان حضرت زینب (س) در پایگاه «شهیده سمیه» شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س)، زمینه‌ساز آزادی یک زن ۴۱ ساله از زندان شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، یدالله روحانی‌منش؛ مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اعلام این خبر که هیئت مذهبی رهروان حضرت زینب (س) در پایگاه «شهیده سمیه» شهر همدان به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) زمینه‌ساز آزادی یک زن ۴۱ ساله از زندان شد بیان کرد: این زندانی که زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) قرار دارد، مبلغی را برای ایجاد کارگاه از فردی قرض گرفته بود اما به علت ناتوانی در تجهیز کارگاه و نداشتن کسب‌وکار درآمدزا، نتوانست قرض خود را پرداخت کند و با شکایت طلبکار از اواخر شهریور امسال راهی زندان شد.

 وی در ادامه افزود: به دنبال تشکیل این پرونده در ستاد دیه و اطلاع برخی از اعضای پایگاه بسیج شهیده سمیه و هیئت رهروان حضرت زینب (س) آن‌ها به دلیل آبرومندی این بانوی همدانی، پیگیر آزادی این زن شدند. این زن جوان که دارای یک دختر خردسال است با پرداخت 5 میلیارد و ۵۰۱ میلیون ریال از سوی دوستداران اهل‌ بیت (ع) در این هیئت مذهبی، از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشت.

 مدیرعامل ستاد دیه استان همدان گفت: تعداد ۱۰۲ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد این استان در شش ماهه امسال با کمک خیران و پرداخت مبالغ بدهی، آزاد و به آغوش خانواده بازگشته‌اند که ۶۹ زندانی در شمار بدهکاران مالی، ۳۱ زندانی در زمره محکومان مهریه و دو زندانی نیز ناتوان در پرداخت دیه ناشی از سوانح غیر عمد بودند که با پیگیری ستاد دیه و همراهی و مشارکت نیکوکاران از زندان آزاد شدند.

 روحانی‌منش بیان کرد: مجموع بدهی این تعداد زندانی آزادشده ۶۴۷ میلیارد و ۹۳۲ میلیون ریال بود که با اقدامات مؤثر ستاد دیه استان و همچنین مشارکت فعال خَیّرین، تأمین و برای آزادی این افراد به شاکیان آن‌ها پرداخت شده است. البته با توجه به اقدامات انجام‌شده، ۹۹ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال از این میزان بدهی توسط شاکیان بخشیده شد و حدود ۱۵ میلیارد و ۵۲۷ میلیون ریال آن نیز توسط خود افراد زندانی، تأمین و پرداخت شده است.

 مدیرعامل ستاد دیه استان همدان تصریح کرد: بیش از ۴۷۴ میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال از بدهی زندانیان آزادشده با رأی قاضی، اعسار به تقسیط (قسط ‌بندی) شده است. افزون بر این‌ها، میزان کمک پرداختی به پرونده‌های مالی و دیه ۲۹ میلیارد و ۲۳۱ میلیون ریال است. ضمن اینکه ۲۹ میلیارد و ۸۸۴ میلیون ریال از بدهی زندانیان نیز در قالب تسهیلات با مشارکت بانک‌های عامل تأمین و پرداخت شده است.

منبع: ایرنا


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...