برگزاری مستمر کارگاه‌های آموزشی برای مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک
کارگاه‌های آموزشی با عناوین: توسعه و روابط بین فردی، جلسات کتابخوانی، مهارت‌های زندگی و مباحث طب سالمندی برای مددجویان و کارکنان آسایشگاه خیریه کهریزک به صورت مستمر در حال برگزاری است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک، عباسی، مدیر روانشناسی آسایشگاه خیریه کهریزک با اعلام تدوین برنامه‌های هفتگی آموزش مباحث روانشناسی ویژه کارکنان و مددجویان این مجموعه گفت: کاربردی‌ترین روابط بین فردی در قالب توسعه فردی گردآوری شده است که برای کارکنان آسایشگاه توضیح و تفسیر می‌شود و در پایان هر نشست، تبادل نظر افراد را نظاره‌گر خواهیم بود.

 وی اضافه کرد: سلسله‌مباحث طب سالمندی شامل افسردگی، اختلالات شناختی و خلقی، ارزيابی شناختی، داروشناسی و اضطرابِ پایانِ عمر از آموزش‌هايی است که توسط دکتر شیما رییسی، متخصص طب سالمندی برای کارکنان آسایشگاه در نظر گرفته شده است.

 عباسی با نگاهی به وضعیت آموزش روانشناسی مددجویان نیز گفت: کتب روانشناسی انگیزشی با رمز موفقیت، حال بهتر و شادزیستن، همچنین داستان‌های کوتاه و عرفانی مجموعه‌کتاب‌هایی هستند که توسط خانم‌ها سودابه حسینی و زهرا نظری برای مددجویان آقا و خانم به صورت مستمر در برنامۀ کاری قرار دارد.

 وی با نگاهی به موضوع مهارت‌های زندگی هم گفت: برای بلوک جوانان بر حسب نیاز، مباحثی مختلف همچون مدیریت استرس، افسردگی و سایر موارد خاص در نظر گرفته شده است که توسط اینجانب تدریس می‌شود. همچنین زوج‌های معلولِ ساکن در شهرک مسکونیِ آسایشگاه نیز در فراگیری مهارت‌های زندگی حضوری پررنگ دارند تا از دانش روز بهره‌مند شوند.

 مدیر امور روانشناسی آسایشگاه خیریه کهریزک، به چالش‌کشیدن مهارت‌هايی که نیاز به اصلاح دارند و کاربردی‌تر هستند را از دیگر اهداف آموزش مددجویان دانست و بر تداوم این آموزش‌ها تا حصول نتیجه مطلوب تأکید کرد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...