سازمان انتقال خون یک سازمان اجتماعی و بر پایه مشارکت مردم است/ ضرورت گسترش مجامع خیرین در استان‌ها
 رئیس مجمع خیرین سازمان انتقال خون فعالیت این سازمان را بر پایه مشارکت مردم توصیف کرد و گفت: با وجود اینکه این سازمان وجه فنی مهمی دارد اما اگر مشارکت مردم نباشد، فلسفه وجودی خود را از دست می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، دکتر سید محمد هادی ایازی، در وبینار مدیران کل انتقال خون و رابطان دفاتر جلب مشارکت استانها با اشاره به مشارکت مردم در تامین خون مورد نیاز طی ۸ سال دفاع مقدس گفت: طی این سالها شاهد صف بندی مردم برای مشارکت در اهدای خون بودیم و هنوز هم هر وقت سانحه و بحرانی رخ می‌دهد ، شاهد حمایت حداکثری مردم هستیم.

وی بر تقویت و توسعه وجه اجتماعی، هم زمان با توسعه وجه فنی سازمان انتقال خون تاکید کرد و گفت: تشکیل باشگاه اهدا کنندگان و سایر فعالیت‌هایی که بعد اجتماعی سازمان را دربر می گیرد به همین منظور در حال برنامه ریزی و اجرا است.

دکتر ایازی با تاکید بر اهمیت همکاری‌های بین بخشی میان سازمان انتقال خون و سایر ارگانها، دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی اجتماعی و اقتصادی گفت: در سایر دستگاه‌ها و نهادها ظرفیت های بزرگی وجود دارد که با تعامل مناسب می توان از این ظرفیت ها استفاده کرد.

 رئیس مجمع خیرین سازمان انتقال خون، تخصیص زمین، ساخت بنا و تجهیزات مراکز انتقال خون را از جمله این ظرفیت‌ها دانست و با اشاره به تجربه موفق مشارکت ها و جذب سرمایه گذاری خیرین مدرسه‌ساز در آموزش و پرورش و خیرین سلامت در ساخت و تجهیز مراکز درمانی گفت: سازمان انتقال خون نیز می‌تواند از این ظرفیتها برای توسعه و گسترش خدمات خود استفاده کند و مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی را برای توسعه زیرساختهای سازمان انتقال خون به کار بندد.

 وی با اشاره به اهمیت جلب مشارکت بانکها و شهرداری‌ها گفت: مقوله مشارکت اجتماعی خود مردم از جمله اهدا کنندگان و خیرین بحث دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و امور توسعه مراکز اهدای خون اگر به عهده خود مردم باشد، پویا تر و بهتر عمل خواهد شد 

دکتر ایازی با تاکید بر اهمیت گسترش مجامع خیرین در استانها گفت: باید این مجامع در محورهای یاد شده فعال شده و پویایی مناسبی در توسعه زیر ساختهای سازمان انتقال خون در سراسر کشور پدید آورند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...