16 خرداد 1403
مسابقات اتوموبیلرانی هم می‌تواند در خدمت انسان‌دوستی باشد
شرکت پورشه با بخشی از عواید حاصل از مسابقات اتوموبیلرانی «24 ساعته لمانز» در سال گذشته میلادی توانست 10 جوان از السالوادور، سوریه، آلبانی و افغانستان را تحت عمل جراحی موفقیت آمیز قلبی در بیمارستان «دانشگاه فرایبورگ» در آلمان قرار دهد و امدادهای پزشکی متعددی در تانزانیا و موزامبیک ارائه کند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، کمپانی پورشه سابقه طولانی در حمایت از ابتکارات خیریه دارد و در طول سال‌ها رویدادهای مختلفی را برای جمع‌آوری پول برای اهداف مختلف برگزار کرده است. پورشه بخشی از عواید «مسابقه 24 ساعته لمانز» را که قدیمی‌ترین مسابقه خودروهای اسپورت در جهان است و به صورت سالانه از سال 1923 در نزدیکی شهر «لمان فرانسه» برگزار می‌شود، به امور خیریه به ویژه کودکان بیمار اختصاص داده است. 

مسابقه 24 ساعته لمانز یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی در جهان و بزرگترین چالش در مسابقات استقامت است. «مایکل اشتاینر»، عضو هیئت اجرایی، تحقیق و توسعه پورشه AG درباره آخرین مسابقه لمانز گفته بود: «برای پورشه، لمانز یکی از پرتقاضاترین زمینه‌های آزمایش برای فناوری‌های جدید است که در نهایت به تولید سری می‌رسد. همچنین به مناسبت صدمین سالگرد در لمانز، ما می‌خواهیم پیامی را منتقل کنیم و توجه سازمان‌هایی را که به مسائل اجتماعی متعهد هستند جلب کنیم.»

 اقدامات خیریه پورشه
 پورشه به طور سنتی در مورد فعالیت‌های خیرخواهانه خود شفافیت کامل نداشته است و جزئیات مربوط به کمک‌های مالی خاص را به طور عمومی منتشر نمی‌کند. عمده فعالیت‌های خیریه پورشه از طریق «بنیاد پورشه» است که در سال 1972 توسط «فری پورشه»، پسر بنیانگذار پورشه، تأسیس شد. این بنیاد یک برنامه  ارائه فرصت‌های آموزشی و تجربی برای کودکان و نوجوانان محروم را  در سال 2011 راه اندازی کرده است  و  با تعدادی از خیریه‌ها در سراسر جهان مانند جمله صلیب سرخ، یونیسف و بنیاد «آرزو کن» (Make-A-Wish)، همکاری دارد. 

 در سال 2023 نیز  پورشه یک حراج خیریه برگزار کرد که در آن یک پورشه 911 منحصر به فرد به نفع خیریه کودکان نیازمند به حراج گذاشته شد.  پورشه در بیشتر مواقع از رویدادهای ورزشی برای جمع‌آوری پول برای خیریه‌ها استفاده می‌کند و هدف خود را از برگزاری این مسابقات، تعهد به مسئولیت اجتماعی عنوان کرده است.

در سال 2023، این شرکت از 150 پروژه خیریه در سراسر جهان پشتیبانی کرده است. تعهد خیریه کمپانی پورشه قابل مقایسه با ابتکارات مشابه در فوتبال و تنیس است. در سال 2023 عواید این مسابقات منجر به اهدای نزدیک به 600 هزار یورویی شد که پورشه با اختصاص مبلغ اهدایی بیشتر از طرف کمپانی این عواید را به بیش از 900 هزار یورو رساند. با این مبلغ اهدایی «سازمان نجات قلب کودکان» توانسته است 10 جوان از السالوادور، سوریه، آلبانی و افغانستان را تحت عمل جراحی موفقیت آمیز قلبی در بیمارستان «دانشگاه فرایبورگ» در آلمان قرار دهد. همچنین از عواید مالی مسابقات در سال 2023،  امدادهای  پزشکی متعددی در تانزانیا و موزامبیک، انجام گرفته‌ است. 

 در کنار فعالیت خیریه کمپانی پورشه گاهی برخی از شرکت‌کنندگان نیز به نفع اهداف خیریه رانندگی کرده‌اند. به عنوان مثال، در سال 2022، برخی از رانندگان  با بنیاد «آنتونیو دوسنت اگزوپری» در جمع‌آوری پول برای کودکان نیازمند، مشارکت داشته‌اند و یا  «جیم هاولکس» از شرکت‌کنندگان این رقابت در سال 2023 به نفع  «خیریه سرطان کودکان» و «لوران پروست» از دیگر رانندگان این رقابت نیز در سال 2014 به نفع خیریه اوتیسم رانندگی کردند.


گزارش از نرگس اسفندیاری

منبع:

مسابقه 24 ساعته لمانز

حساب شبکه X کمپانی پورشه

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...