نقش ویژه خیرین سلامت در حوزه خدمات مشاوره‌ای
علی فتحی آشتیانی؛ رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور، نقش خیرین سلامت برای گسترش خدمات مشاوره، روانشناختی و ارتقای سلامت جامعه را مهم و کارآمد توصیف کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، علی فتحی آشتیانی؛ رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور در خصوص اهمیت نقش و جایگاه خیرین سلامت اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نیاز‌های جامعه امروز ارتقای سلامت روان مردم است. نقش و جایگاه مشاور در این حوزه روز‌به‌روز پُررنگ‌تر می‌شود.

 فتحی آشتیانی بیان کرد: ترویج فرهنگ مراجعه مردم به مشاور نیاز به حمایت دولت دارد، اما آنچه روشن است اینکه نمی‌توان در این زمینه صرفاً به خدمات دولت اکتفا کرد.

 وی افزود: دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی بسیاری از نیاز‌های جامعه باشد. در واقع سرمایه دولت با نیاز‌های جامعه فاصله دارد و ما در زمینه ارتقای سلامت جامعه چاره‌ای نداریم جز اینکه به سراغ مشارکت مردمی برویم.

 رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور بیان کرد: بخشی از جامعه ما نیازمند سلامت روانی هستند، اما توانایی مالی برای مراجعه به مشاور را ندارند. با اینکه تعرفه سازمان در مقابل تلاش روانشناسان و مشاوران اندک است، اما باز هم عده‌ای توان پرداخت آن را ندارند.

 وی ادامه داد: هدایت خیرین سلامت به پشتیبانی از این موضوع و کمک به روانشناسان می‌تواند کمک بزرگی به توسعه سلامت روان جامعه کند تا در ادامه از بسیاری مشکلات اجتماعی پیشگیری صورت گیرد.

 رئیس سازمان نظام روانشناسی کشور با اشاره به راهکاری برای مشارکت خیرین سلامت و افرادی که علاقه‌مندند در این زمینه قدم بگذارند گفت: خیرین سلامت می‌توانند از طریق سازمان نظام روانشناسی استان خود یا مراکز معتبر روانشناسی تفاهم‌نامه‌ای امضا کنند و ذیل آن خدماتی که قصد دارند به مردم ارائه شود را تبیین کنند تا با همکاری سازمان، برای انجام آن برنامه‌ریزی کنند.

 فتحی آشتیانی همچنین ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور تصریح کرد: امیدوارم مشاوران و روانشناسان در راستای سلامت جامعه گام بردارند و با خدماتی که به مردم می‌دهند حال آن‌ها را خوب کنند.

 منبع: شهرآرانیوز


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...