اولین مدرسۀ اوتیسمِ اردبیل، تکمیل و تجهیز می‌شود
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: اولین مدرسه اوتیسم با صرف اعتباری بالغ بر چهار و نیم میلیارد تومان، با همت خیرین تکمیل و تجهیز می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، بهزاد محمدی؛ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل در جلسه هماهنگی بیست‌وششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استانداری اردبیل گفت: با همکاری مجمع خیرین مدرسه‌ساز و جذب اعتبارات ملی، اردیبهشت‌ماه شاهد تکمیل و تجهیز اولین مدرسه اوتیسم در اردبیل خواهیم بود و قرار است مبلغ چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار اولیه به ۱۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

 وی خاطرنشان کرد: این مدرسه به مدرن‌ترین امکانات و فضای آموزشی خاص بیماران اوتیسم مجهز می‌شود و افتتاح آن را در نیمه اول سال شاهد خواهیم بود.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل به برگزاری بیست‌وششمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در اردبیل اشاره کرد و گفت: این جشنواره ۲۷ اردیبهشت در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد. همچنین تلاشمان بر این است تا با همکاری استانداری اردبیل و مجمع خیرین مدرسه‌ساز، میهمانان گرانسنگی را از تهران و حتی خارج از کشور دعوت کنیم تا در این جشنواره حضور پیدا کنند.

 محمدی بیان کرد: در حال رایزنی هستیم تا از صنوف مختلف به ویژه صنعتگران و کارآفرینان در قالب مسئولیت اجتماعی دعوت کنیم تا در این مراسم کمکی را به امر مدرسه‌سازی داشته باشند.

 وی افزود: رویکرد سازمان نوسازی مدارس در بهره‌گیری از ظرفیت خیرین، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و ما سعی خواهیم کرد تا در این راستا از ظرفیت اتاق بازرگانی، صنعتگران، دانشگاهیان، مهندسان، پزشکان و سایر گروه‌های توانمند مالی دعوت کنیم تا در این جشنواره حضور پیدا کنند.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل از تولید و پخش برنامه‌های رسانه‌ای، تبلیغات و فضاسازی‌های شهری برای برگزاری این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: در سالی که مزین به «جهش تولید با مشارکت مردم» است کمک خیرین و آحاد مردم می‌تواند جهش آموزشی و تربیتی را به دنبال داشته باشد.

 در این جلسه جواد قرآن‌نویس؛ رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان اردبیل نیز بیان کرد: برای ساخت و تکمیل مدرسه اوتیسم خیرین دست به کار شده‌اند و در تجهیز آن از مجموعه خیرین پایتخت نیز استفاده خواهیم کرد.

 قرآن‌نویس در ادامه افزود: خیرین در این سه دهه در ساخت مدارس شهری و روستایی و افزایش سرانه آموزشی سنگ تمام گذاشته‌اند و ما قدردان همکاری خوب اداره کل نوسازی مدارس هستیم که در برگزاری جشنواره بیست‌وششم برنامه‌ریزی مناسب و منسجمی را انجام داده است.

 وی تصریح کرد: برای جشنواره بیست‌وششم از خیرین سایر استان‌ها به ویژه خیر خوشنام جهرمی دعوت خواهیم کرد تا ساخت چندین مدرسه شش و نُه کلاسه را تعهد کرده و در سال‌های آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...