توزیع ۴۰ هزار نوشت‌افزار میان دانش آموزان کم‌برخوردار
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف و امورخیریه از توزیع ۴۰ هزار نوشت افزار میان دانش آموزان کم برخوردار در قالب طرح مهر تحصیلی با حفظ کرامت خبر داد.

 به گزارش پایگاه خبری خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه، رضا معممی مقدم، مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف و امورخیریه با اشاره به توزیع ۴۰ هزار نوشت افزار و کیف به دانش آموزان نیازمند در قالب طرح «مهر تحصیلی» اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در نیات موقوفات جزء موضوعات پرتعداد تلقی می‌شود، بحث حمایت از دانش‌آموزان نیازمند است.


 مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف و امورخیریه بیان کرد: طرح «مهر تحصیلی» طی چند سال اخیر یکی از طرح های ویژه‌ای است که در سازمان اوقاف و امورخیریه مورد توجه قرار گرفته و در جامعه بسیار مؤثر و تاثیرگذار بوده است، در این طرح سعی شده است تا بین موقوفاتی که برای حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت وقف شده، یک وحدت رویه‌ای ایجاد شود.


  وی به دیگر اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و ادامه داد: از سوی دیگر ارایه این طرح باعث فرهنگ سازی و ایجاد وقف جدید برای دانش آموزان کم برخوردار خواهد شد.


 مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان این که یکی از مهمترین ویژگی‌های این طرح استفاده از کالاهای ایرانی در تهیه بسته‌های مهر تحصیلی است، تصریح کرد: نوشت افزار و کیف‌هایی که میان دانش آموزان توزیع می شود، بدون آرم و نشان است و با حفظ کرامت به افراد تحت پوشش توزیع می گردد.


  معممی مقدم خاطر نشان کرد: شناسایی دانش آموزان مستعد و نیازمند مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور در حوزه اجرای نیات، شفاف سازی و اطلاع رسانی از مصرف عواید موقوفات، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعاتی همچون دانش آموزان مستعد و درس خوان، دانش آموزان بی بضاعت، هزینه تحصیل و امرارمعاش محصلین، خرید لباس و لوازم التحریر برای دانش آموزان از دیگر اهداف این طرح است.لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...