افتتاح سه بخش جدید در بیمارستان طالقانی تهران با کمک خیرین سلامت
سه بخش جدید بیمارستان آیت‌الله طالقانی تهران شامل بخش جراحی عمومی، بخش csr استریل و بخش آنژیوگرافی با کمک خیران سلامت افتتاح شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه شهید بهشتی، علیرضا زالی؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، یکشنبه بیستم اسفند در افتتاحیه سه پروژه عمرانی درمانی در بیمارستان آیت‌الله طالقانی (وابسته به دانشگاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی) که با حضور جمعی از خیرین سلامت برگزار شد با اشاره به جایگاه بی‌بدیل خیرین در همکاری با سپیدپوشان عرصه سلامت، گفت: با همت ستودنی خیرین سلامت شاهد افتتاح پروژه‌های متعددی از جمله نوسازی و بهسازی بخش‌های مختلف در سال گذشته در این بیمارستان بودیم و امروز نیز سه پروژه مهم بهره برداری می‌شود.

  وی مشارکت خیرین در عرصه‌های مختلف حوزه سلامت از جمله درمان و بیمارستان‌ها را یکی از مؤثرترین و اصیل‌ترین خدمات خیر و مردم دوستانه عنوان کرد و افزود: بین فقر و بحث درمان، وسعت و انقباض سفره مردم رابطه مستقیم وجود دارد و یکی از بررسی‌های مهم درخصوص شاخص‌های فلاکت‌بار در عرصه جهانی این است که افراد به چه میزان در حوزه سلامت و درمان با پرداخت از جیب دچار آسیب‌های اقتصادی می‌شوند.

 به گفته زالی، یکی از شاخص‌های مهم در عدالت اجتماعی این است که چند درصد مردم یک جامعه از خدمات درمانی محروم هستند یا در هنگام دریافت خدمات درمانی به لایه‌های زیرین اقتصادی منتقل می‌شوند.

 مشارکت خیرین باعث بهسازی و تداوم خدمات بیمارستان‌های دولتی می‌شود

 زالی با اشاره به محدودیت بودجه‌ای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مشارکت خیرین را باعث بهسازی و تداوم خدمات بیمارستان‌های دولتی برشمرد و گفت: در این راستا مشارکت و سرمایه گذاری خیرین و مدیران حوزه‌های سلامت در حوزه درمان و بیمارستان‌های دولتی می‌تواند کاملاً هدفمند و ساماندهی شود. تعطیلی یا تقلیل خدمات بیمارستان‌های دولتی پیامدهای ناگوار اجتماعی برای افراد مستضعف و نابرخوردار دارد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حضور پررنگ و پرنشاط خیرین در راستای اعتلای خدمات درمانی در بخش‌های دولتی و آموزشی را موجب رونق، گسترش، تحقق عدالت اجتماعی و رفع کاستی‌های بهداشتی و درمانی و ایجاد برنامه‌های مفید برای افراد نابرخوردار برشمرد است که بیمارستان‌های دولتی میزبان پرافتخار آنان هستند

 زالی، بیمارستان طالقانی را یکی از مراکز اصلی درمانی و آموزشی دانشگاه برشمرد و یادآور شد: زیرساخت و شالوده‌ریزی آینده ایران از مجرای آموزشی می‌گذرد. همانطور که شما خیرین با نگاه بلند، عمیق و آینده‌نگارانه در شالوده‌ریزی فرهنگ نوین با ساخت مدارس مشارکت دارید به اهمیت فضاها و مصادیق آکادمیک و آموزشی دانشگاه نیز توجه داشته باشید.

 وی خطاب به خیرین گفت: شما عزیزان با کمک به مراکز آموزشی حوزه سلامت نه‌تنها نیازهای یک مرکز آموزشی را فراهم می‌کنید بلکه یک خدمت ملی انجام می‌دهید زیرا دانش آموختگان این مراکز که در آینده به خدمت‌رسانی در سراسر کشور می‌پردازند با دریافت آموزش‌های لازم به اطبا و متخصصان زبده و متبحری مبدل خواهند شد.

 خیرین معتقدند با اعتلای مراکز آموزشی و درمانی، سلامت کشور اصلاح می‌شود

 به گفته وی، بر اساس بررسی‌های صورت گرفته در کشور بالاترین میزان مشارکت خیرین حوزه سلامت به بیمارستان‌های آموزشی درمانی اختصاص داشته است، زیرا خیرین معتقدند با اعتلای مراکز آموزشی و درمانی، سلامت کشور نیز اصلاح می‌شود.

 زالی، بیمارستان طالقانی را یکی از مراکزی عنوان کرد که در فضای آموزشی آن تمام سطوح فراگیران از رشته‌های مختلف علوم پزشکی از کاردانی تا تخصص و فوق تخصص و فلوشیپ مشغول تحصیل هستند و تاکید کردچنین بستر متنوعی از خدمات آموزشی دارای نیازهای بیشتری است و برخی از این آموزش‌های تخصصی وابسته به تجهیزات گران قیمت است.

 وی بیمارستان طالقانی را از معدود بیمارستان‌های کشور دانست که دارای دو پژوهشکده بزرگ غدد و گوارش است و آن را نشان از پویایی و نشاط تحقیقاتی این مرکز ذکر کرد و گفت: : گرچه بیمارستان طالقانی در جغرافیای خاصی واقع شده اما گستره آموزشی و درمانی و اثربخشی آن بسیط و ملی است.

 مشارکت چشمگیر خیرین آمریکا در حوزه تحقیقات سلامت‌محور

 زالی با اشاره به اهمیت مشارکت خیرین در حوزه تحقیقات گفت: در سال ۲۰۲۳ بیشترین میزان مشارکت خیرین در آمریکا در حوزه تحقیقات سلامت محور بوده است که این فرهنگ در ایران نیز خوشبختانه در حال استقرار است به نحوی که در بیمارستان طالقانی شاهد مشارکت خیرین در حوزه‌های آموزشی و درمانی و تحقیقات هستیم.

 رئیس دانشگاه با اشاره به وجود بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان طالقانی خاطرنشان کرد: علاوه بر مراجعان تهرانی، بخش زیادی از مراجعان این مرکز را بیماران ارجاع شده از سراسر کشور و مناطق کمتر برخوردار محروم و نابرخوردار تشکیل می‌دهند.

 زالی ضمن تبیین جایگاه، ویژگی‌ها و عملکرد بیمارستان طالقانی تاکید کرد که مشارکت خیرخواهانه خیرین در این مرکز آثار و پیامدهای درخشانی دارد و از خانواده خیّر مرحوم دکتر محمود نوربخش در راستای بهسازی و نوسازی بخش جراحی عمومی این مرکز تقدیر کرد و شادروان محمود نوربخش را پزشکی حاذق و الگویی شایسته برای نسل جوان عنوان کرد.

 زالی با اشاره به اهمیت بازسازی و بهسازی بخش جراحی گفت: در این بخش، مرگ و حیات درهم تنیده شده است و مداخلات پزشکی در موارد اضطراری، حیات بخش و منجر به نجات جان افراد می‌شود و از مرگ جلوگیری می‌کند.

 یادی از پزشک خیّر، مرحوم دکتر محمود نوربخش

 وی ضمن نکوداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر محمود نوربخش خاطرنشان کرد که نام و یاد وی به عنوان طبیبی حاذق در کالبد این بیمارستان همواره جاری و ساری خواهد بود و مصداق بارز باقیات صالحات و صدقه جاریه است.

 زالی بهسازی و بازسازی بخش جراحی، تأسیسات و CSR این بیمارستان با حمایت خیرین را موجب بهبود و ارتقای خدمت‌رسانی به مراجعان و بیماران دانست و از اهتمام و تلاش‌های انسان دوستانه خیرین در راستای ارتقای خدمات درمانی و زدودن آلام بیماران تقدیر کرد.

 محمدرضا کارگری؛ نایب‌رئیس هیئت‌مدیره مجمع خیرین کشور نیز در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش کادر سلامت در راستای خدمت رسانی به بیماران و دردمندان، یاد و خاطره شهدای سلامت و ایثارگری کادر درمان در پاندمی کرونا را گرامی داشت.

 وی با اشاره به اهمیت سلامت افراد به بیان گزارشی اجمالی در خصوص مشارکت خیرین در بیمارستان‌های سراسر کشور پرداخت و آمادگی خیرین برای حمایت از حوزه سلامت را اعلام کرد.

 بیمارستان طالقانی نیاز به توجه بیشتر خیرین دارد

 در ادامه محمدرضا مشاری؛ رئیس بیمارستان آیت‌الله طالقانی به معرفی جایگاه و عملکرد این مرکز در ارائه خدمات درمانی به بیماران پرداخت و افزود:این مرکز درمانی دولتی با دارا بودن بخش‌های تخصصی و فوق تخصصی متعدد به ارائه خدمات درمانی به بیماران و مراجعان تهرانی و بیماران ارجاعی از سراسر کشور و نقاط محروم می‌پردازد.

 در ادامه این مراسم برادر مرحوم دکتر محمود نوربخش؛ خیّر مشارکت‌کننده در بازسازی بخش جراحی عمومی بیمارستان به ذکر خاطراتی از مرحوم نوربخش پرداخت و وی را از نخبگان علمی و پزشکی کشور برشمرد و از زحمات کادر درمان و کشور و این بیمارستان تقدیر کرد.

 هاشم سلیمی آشتیانی؛ عضو مجمع خیرین کل کشور نیز در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت خیرین حوزه سلامت، اقدامات خیرین را شکر نعمات الهی برشمرد و با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته در این بیمارستان در طی سال گذشته، بیمارستان طالقانی را یکی از مراکز درمانی دولتی مهمی برشمرد که نیاز به توجه بشتر خیرین دارد.

 افتتاح سه پروژه‌ عمرانی درمانی در بیمارستان طالقانی تهران

 وی با اشاره به عملکرد این مجمع در حوزه‌های مختلف و اقدامات صورت گرفته خواستار مشارکت خیرین حاضر در پروژه‌های آتی این مجمع شد.

 در خاتمه این مراسم با حضور خیرین حوزه سلامت،سه پروژه مورد بهره‌برداری قرارگرفتند. بخش جراحی بیمارستان با متراژ ۹۲۰ مترمربع به صورت کامل بازسازی شده و بخش CSR نیز توسعه یافته و با متراژ ۱۶۳ مترمربع مورد بازسازی کامل قرار گرفته است. بازسازی کامل تأسیسات این بیمارستان نیز مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت و معاونت درمان، انجام گرفت.

                                                                                       
 

                                                                                 

                                                                                


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...