آزادی یکصد زندانی غیرعمد اصفهانی تا پایان صفر
به همت ستاد دیه استان اصفهان از ابتدای ماه محرم و در قالب پویش «هر هیئت، آزادی یک زندانی غیرعمد» تا پایان صفر تعداد 101 زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه کشور، اسدالله گرجی‌زاده، مدیر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند گفت: از 28 تیر ماه تا روزهای منتهی به تعطیلات آخر صفر به همت خیرین نوع‌دوست اصفهانی 3 زندانی زن بدهکار مالی و 98 محکوم مرد گرفتار بابت ارتکاب جرایم غیرعمد از سطح یازده ندامتگاه استان اصفهان آزاد شدند.

 وی افزود: مجموع بدهی زندانیان غیربزهکاری که به برکت طرح مردمی «هر هیئت حسینی، آزادی یک زندانی جرایم غیرعمد» شرایط آزادی آن‌ها فراهم شد رقمی معادل یک‌هزار و 405 میلیارد و 416 میلیون ریال بود که با همکاری خوب شکات خصوصی تقریبا یک‌سوم دیون مورد مطالبه و به بیان دقیق‌تر مبلغی بالغ بر 363 میلیارد و 48 میلیون ریال با هدف تسریع در روند آزادی بدهکاران تحت پوشش ستاد دیه از جانب اولیاء‌دم و طلبکاران بخشیده شد.

 گرجی‌زاده با اعلام آخرین وضعیت زندانیان جرایم غیرعمد در استان اظهار کرد: با وجود تلاش‌های صورت گرفته در کاهش جمعیت زندانیان جرایم غیرعمد و علی‌رغم حمایت‌های مسئولین قضائی در جهت تعدیل بدهکاران مالی اما هم‌اکنون افزون بر 892 زندانی بدهکار مالی و محکوم به پرداخت دیات ناشی از حوادث کارگاهی و سوانح رانندگی در اصفهان تحمل حبس می‌کنند که امید است با حمایت بیشتر اشخاص حقیقی و حقوقی این رقم ضمن توجه به مقوله پیشگیری از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها در نیمه دوم سال‌ تا حدّ ممکن کاهش یابد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...