افزایش 7 برابری ظرفیت بازارچه‌های محصولات کسب‌وکار خانگی در یزد
شهردار یزد از افزایش نزدیک به هفت‌برابری ظرفیت بازارچه‌های محصولات کسب‌وکارهای خانگی در این شهر خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های اصلی شهرداری در جلب مشارکت خیرین، توسعه کسب‌وکارهای خانگی و اشتغال زنان سرپرست خانوار است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی شهرداری یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی؛ شهردار یزد با اشاره به اینکه جلب مشارکت مردم در تمامی حوزه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار کرد: در حوزه مدیریت شهر نیز تا زمانی که مشارکت مردم وجود نداشته باشد نمی‌توان انتظار کسب نتیجه بسیار خوب داشت.

 وی با اشاره به فعالیت مجمع خیرین شهرساز یزد خاطرنشان کرد: در بحث مشارکت‌ها و فعالیت خیرین شهرساز، کار را با یک نگاه شروع کردیم و آن اینکه این شهر را گذشتگان ما و خود مردم ساختند و برای آیندۀ آن هم مردم باید مشارکت داشته باشند و ما به عنوان شهرداری، تنها مداخلات کوچکی می‌توانیم داشته باشیم.

 شهردار یزد افزود: تمام آن چیزی که در شهرها در حال رخ دادن است، در واقع از محل درآمدهای خود مردم است و اتفاقاتی هم که در گذشته برای این شهر به وقوع پیوسته و تأسیساتی که به وجود آمده است از جمله آب‌انبارها، درمانگاه‌ها، خانه‌های امور خیریه و ... ، توسط مردم ساخته شده و بسیاری از آنها برای خدمات مختلف وقف شده است.

 محی‌الدینی تصریح کرد: با این نگاه از سال گذشته تاکنون توانستیم برخی اقدامات خوب و مناسب را ایجاد کنیم که همین موارد برای شهر نتایج خوبی را به دنبال داشته است. در خیرآباد ورزشگاهی را با اعتبارات خیّری ساختیم و اتفاقات ریز و درشت دیگری هم در زمینه نمازخانه‌ها، بوستان‌ها و برخی زیرساخت‌ها و امکانات دیگر با مشارکت خیرین انجام گرفت.

 شهردار یزد بیان کرد: در حال حاضر هم برنامه‌ریزی بر روی چند موضوع مشخص متمرکز شده که یکی از این موارد توسعه اشتغال‌های خانگی است، به گونه‌ای که ما در ابتدای کار در بازارچه‌های ایجادشده نزدیک به ۶۰ میز داشتیم ولی الان با گسترش این بازارچه‌ها، بالغ بر ۴۰۰ میز برای عرضه محصولات کسب‌وکارهای خانگی در سطح شهر داریم.

 محی‌الدینی افزود: اخیراً هم در تهران با چند نفر از خیرین یزدی صحبت کردیم و مقرر شد که چند مورد دیگر آماده شود و به ویژه برای زنان سرپرست خانوار که منتظر اشتغال هستند، دستگاه‌های چرخ خیاطی، دارهای قالی‌بافی و دستگاه‌های شَعربافی تأمین و در اختیار آنها قرار گیرد تا برای توانمندشدن آن‌‎ها استفاده شود. حتی یکی از خیرین هم اعلام آمادگی کرد تا نقدینگی اولیه مورد نیاز این افراد را در اختیارشان قرار دهد تا بتوانند بدون مشکل کار خود را آغاز کنند و به درآمد برسند.

 وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات بسیار مهمی که ما به دنبال آن هستیم، اشتغال برای این قشر است و اعتقاد داریم که اگر اشتغال زنان سرپرست خانوار ایجاد شود و برخی اتفاقات دیگری که به دنبال آن هستیم رخ دهد خیلی از مشکلات و آسیب‌ها را نخواهیم داشت.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...