عهد خیرین مدرسه‌ساز برای مشارکت در ساخت هزار کلاس در سیستان و بلوچستان
خیرین مدرسه‌ساز در گردهمایی نیک‌اندیشان مدرسه‌سازی سیستان و بلوچستان برای مشارکت در ساخت حدود هزار کلاس درس در سیستان و بلوچستان عهد و پیمان بستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از جامعه خیرین مدرسه‌ساز، حمیدرضا خان‌محمدی، معاون وزیر آموزش‌وپرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس در گردهمایی نیک‌اندیشان مدرسه‌سازی سیستان‌ و بلوچستان که سه‌شنبه ۳۰ آبان در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار داشت: یادی بکنیم از دکتر حافظی پیر و‌ مرشد مسیر نیک‌اندیشانه نهضت مدرسه‌سازی و شهید حسین علیمرادی که زحمات زیادی برای کشور به‌ویژه منطقه سیستان‌وبلوچستان کشیدند.

باید ۷۰ مدرسه ۱۸ کلاسه جدید در سال ساخته شود

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به اینکه برای مسئله رشد و پیشرفت یکپارچه کشور در آموزش و پرورش سرمایه‌گذاری می‌کنیم، اذعان داشت: در ورودی و خروجی پذیرش دانش‌آموز به جهت کمبود فضا، توازن برقرار نیست. عملاً باید ۷۰ مدرسه ۱۸ کلاسه جدید در سال ساخته شود.‌ 

وی بیان کرد: ما علاوه بر مسئله کمبود مدرسه و فضای آموزشی و تربیتی، مسئله مهاجرت از کشورهای همسایه را شاهد هستیم که با توجه به مدرسه سازی و مدرسه یاری گروه های جهادی و تبدیل دبیرستان‌ها به هنرستان تا حدودی این مهم جبران خواهد شد

خان‌محمدی در پایان خاطرنشان کرد: شما عزیزان با نیت خیر و الهی به میدان آمده و به مجموعه آموزش و پرورش  کمک می‌کنید. این زمان‌های سخت سپری می‌شوند. نیک اندیش بودن مفهوم عمیقی دارد. شما به خداوند متعال وصل هستید و این اتصال را به دل‌های کودکان این سرزمین گره زده‌اید. حضور مومنانه و جهادی شما در امر مدرسه سازی دلهای بسیاری از افراد را شاد می کند.

مدرسه‌سازی؛ کاری بزرگ و ارزشمند

 دکتر غلامعلی حدادعادل، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز در این مراسم، با ابراز خوشحالی از حضور در جمع خیرین مدرسه ساز، گفت: کار خدا بی حساب نیست. مدرسه سازی واقعاً کار بزرگی است که ثواب و آثار آن بسیار فراوان و ماندگار است.جهل و بیسوادی منشأ هزار مفسده است و آنکه مدرسه می‌سازد در واقع جلوی فساد را هم می گیرد و این ارزش کار خیرین مدرسه‌ساز را می‌رساند.

 حدادعادل با ابراز اینکه آموزش و پرورش قوی لازمه ایران قوی است، تصریح کرد: برای رشد و پیشرفت واقعی و مستمر کشور راهی جز آموزش و پرورش نیرومند نداریم.اگر نبض امروز آموزش و پرورش را بگیرید، فردای ایران را می‌بینید. اگر امروز نظام آموزش و پرورش درست کار کند فردای ایران درست می‌شود.

از اهمیت مدرسه‌سازی غافل نشویم

 حدادعادل با اشاره به حدود ۷۰ سال سابقه فعالیت و کار در آموزش و پرورش گفت: سیستان و بلوچستان سرزمین بزرگی است. من هوش و استعداد بچه‌های این خطه را درک کرده‌ام. بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه ما استعداد فرزندان ماست باید آن را قدر بدانیم و به شکوفایی و بالندگی برسانیم.

 وی با تاکید بر این موضوع که ایران آباد نخواهد شد مگر اینکه همه جای ایران آباد شود، افزود: اگر ما شهرهای بزرگ و مرفه را بسازیم اما از مناطق محروم غفلت کنیم، تاثیرات نامطلوب فراوانی بر جامعه و کشور خواهد داشت که معضلات حاشیه‌نشینی از جمله آن‌هاست و تهدیدهای زیادی، هم در حوزه آسیب‌های اجتماعی و هم مدیریتی و هم امنیتی، خواهد داشت.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان با اشاره به فعالیت‌های آموزشی خود در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: نباید از اهمیت مدرسه‌سازی غافل شویم و در کنار آن بتوانیم معلم تربیت کنیم تا کمبودها را جبران کنیم.

برای ساخت ۵۰۰ مدرسه نیاز به مشارکت خیرین داریم

 در ادامه ناصر قفلی، رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور با ابراز خرسندی از برگزاری این مراسم اظهار داشت: مدرسه‌سازی در سیستان و بلوچستان به خوبی پیش می‌رود و توجه ما به سمت ساخت و نوسازی سرویس‌های بهداشتی مدارس است؛ پیشنهاد ما این است کار با مشارکت ۵۰ درصدی نوسازی و خیرین باشد و مابقی ۵۰ درصد نیز با استانداری باشد تا طبق اولویت، سرویس‌های بهداشتی مدارس استان تکمیل و ساماندهی شود.

 رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور افزود: کار خوب و عاقبت بخیری در اجرای این مهم است. برای ساخت ۵۰۰ مدرسه با ۱۸۰۰ چشمه سرویس، با دست در دستان هم نهادن و مشارکت خیرین و صرفه‌جویی منایع و کیفی‌سازی و ارزان‌سازی مهندسان فنی می‌توان این امر را با سرعت بهتری پیش برد.

 گام‌نهادن در مسیر مدرسه‌سازی، نعمتی بزرگ است

 محمد کرمی، استاندار سیستان‌ و بلوچستان نیز با گرامیداشت یاد امام و شهیدان اظهار داشت: وعده الهی، پیروزی اسلام و مستضعفان است و امروز در این جنگ نابرابری که بر مردم و کودکان غزه تحمیل شده است، فلسطین پیروز می‌شود. خیرین دلسوزان حقیقی جامعه و نظام تعلیم و تربیت هستند. گام‌نهادن در مسیر مدرسه‌سازی نعمت بزرگی است. خیرین کمک کار مجموعه مهم آموزش و پرورش هستند که از اصلی‌ترین نهادهای هر کشور است همه به نحوی دورانی در این مجموعه تحصیل کرده و آموخته‌ایم. پس همه وظیفه داریم این مجموعه را کمک کنیم.

 استاندار سیستان‌ و بلوچستان خطاب به خیران اذعان داشت: خدا به شما عنایت کرده است که در این مسیر هستید. عمر زود می‌گذرد، اما شما نیک‌اندیشان آمده‌اید به نظام تعلیم و تربیت کمک کنید که بیانگر نگاه عالمانه‌ای است‌که خیرین دارند. کار خیر و نیک در واقع گذران عمر به بهترین نحو است.

 کرمی در ادامه ضمن قدردانی از خیرین در توسعه مدارس سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کمک‌های خیرین در سیستان و بلوچستان زبانزد است. مدرسه یاری هم اقدام بسیار خوبی است که کمک به اداره مدرسه است. یقین بدانید خدا می بیند و خدا می داند و چه چیزی از این مهمتر است. اقدامات شما در درگاه الهی ثبت می‌شود و ما قدردان زحمات شما هستیم که خالصانه به میدان آمده‌اید و تلاش و ایثار می‌کنید.

 استاندار سیستان و بلوچستان در پایان تاکید کرد: هر دانش‌آموزی که به تحصیل می‌پردازد، تا آخر ثواب و بهره‌اش برای خیرین است و ان‌شاءالله ادامه پیدا کند‌ و‌ بیشتر شود تا به فضل الهی آینده درخشان باشد.

                                                                                    

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...