توزیع غذای گرم در مناطق محروم شهرستان «فِریدَن» با همت «شبکه مردمی سفره پدری»
«شبکه مردمی سفره پدری» با هم‌افزایی گروه‌های نیکوکاری،  1500 پرس غذای نذری پخت و در مناطق محروم شهرستان فِرِیدَن (واقع در استان اصفهان) توزیع کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی بنیاد آلاء، در راستای فعالیت‌های «شبکه مردمی سفره پدری» ذیل مرکز طرح‌های نیکوکاری آلاء و باهدف گستراندن سفره اطعام نیازمندان، با هم‌افزایی گروه‌های نیکوکاری، بالغ بر 1500 پرس غذای نذری پخت و توزیع شد.

 در این اقدام خداپسندانه که به مناسبت روز 13 آبان، روز دانش‌آموز و با مشارکت و همکاری گروه‌های مردمی و خیرین نیک‌اندیش از جمله گروه نیکوکاری شهید ادواردو آنیلی  انجام گرفت، 1500 پرس ماکارونی طبخ و بین دانش‌آموزان نیازمند مناطق محروم شهرستان فِرِیدَن توزیع شد.

 «شبکه مردمی سفره پدری»  از سال 1399 تا به امروز به منظور ارتقای پایداری و اثربخشی منابع خیرین و شفافیت و عدالت توزیعی در شبکه و نیز تسهیل فرآیندهای تهیه و توزیع غذا، فعالیت کرده است.

 شناسایی گروه‌های نیکوکار و ظرفیت مردمی اطعام در مناطق محروم، انسجام و یکپارچگی خدمات گروه‌ها برای عمل در قالب شبکه اطعام، ایجاد زیرساخت نرم‌افزاری جهت افزایش سطح اعتماد مبتنی بر حفظ کرامت انسانی و زمینه‌سازی برای اطعام حکیمانه و بازطراحی الگوی اطعام نیازمندان در مقیاس ملی از جمله اهداف ترسیم شده توسط مرکز طرح‌های نیکوکاری آلاء است.

 

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...