اهدای 1042 میلیارد تومان کمک مالی توسط خیرین تأمین سلامت فارس
مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس با اشاره به اینکه در چهار سال گذشته بیش از یک هزار و 42 میلیارد تومان از سوی خیرین استان به حوزه سلامت کمک شده است بیان کرد: مهم‌ترین اولویت مجمع خیرین تأمین سلامت، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران، علی اکبر رامجردی؛ مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس، شنبه ششم آبان‌ماه در نشستی خبری، از برگزاری هجدهمین اجلاس خیرین سلامت در تاریخ نهم آبان‌ماه و پس از چهار سال وقفه ناشی از شیوع کرونا در شیراز خبر داد.

 وی در این نشست بیان کرد: یک‌هزار و 42 میلیارد تومان کمک مالی از سوی خیرین تأمین سلامت فارس در چهار سال اخیر در حوزه سلامت استان صورت گرفته است و در میان این افراد، هم جوانان، هم سالمندان و هم میانسالان مشاهده می‌شوند و سوق دادن کمک‌ها به سمت فعالیت‌های پیشگیرانه و بهداشتی، ارتقای سطح سلامت مردم را در پی خواهد داشت.

 رامجردی در ادامه افزود: مهم‌ترین اولویت مجمع خیرین تأمین سلامت، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است. در سال گذشته این تعداد 400 مورد بود که با پیگیری‌ها، 60 تا 70 درصد از این تعداد تکمیل شده است.

 وی تصریح کرد: تغذیه رایگان شیر به دانش‌آموزان، مادران باردار و نیز تأمین شیر و تجهیز ناوگان خودرویی آمبولانس از دیگر فعالیت‌های مجمع خیرین سلامت استان محسوب می‌شود.

 مدیر سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در بخش دیگری از صحبت‌های خود، نگهداشت مراکز خَیّرساز را از دیگر اولویت‌های مجمع خیرین دانست.

 رامجردی با اشاره به وضعیت نامناسب تغذیه کودکان در مناطق محروم استان، از پیگیری برای رفع این معضل به همت مجمع خیرین تأمین سلامت استان خبر داد که این پیگیری‌ها با اجرای طرح توزیع شیر رایگان برای دانش‌آموزان مناطق محروم با مشارکت استانداری فارس و یکی از شرکت‌های صنایع غذایی شیراز در تأمین هزینه شیر سالیانه برای هزار دانش‌آموز ساکن مناطق محروم استان، همراه بوده است.

 وی نوسازی ناوگان پیش‌بیمارستانی و آمبولانس‌های اورژانس فارس و تأمین تغذیه مادران باردار نیازمند را از دیگر محورهای مشارکت خیرین عرصه سلامت استان از سال 1398 تاکنون عنوان کرد و افزود: حضور خیرین در روزهای سخت برای کمک به حوزه سلامت، پررنگ‌تر می‌شود.

 در بخش دیگری از این نشست خبری، حمیدرضا قاسم پور؛ معاون مجمع خیرین تأمین سلامت فارس به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به برگزاری هجدهمین اجلاس خیرین سلامت در شیراز گفت: در این اجلاس از 109 خَیّر برگزیده استان تجلیل می‌شود که 59 نفر از این برگزیدگان از شیراز و دیگر افراد از شهرستان‌های استان هستند.

 وی با اشاره به اینکه مسن‌ترین خَیّر برگزیده 91 سال و جوان‌ترین آنها 39 ساله هستند بیان کرد: 23 نفر از این خیرین برگزیده خانم و 86 نفر آقا هستند و بیشترین مقدار کمک نیز توسط فاطمه صفوی به ارزش 186 میلیارد تومان صورت گرفته است.


منبع: خبرگزاری آریا

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...