آزادی ۱۰ زندانی غیر عمد توسط خانواده شهید آل هاشم
خانواده شهید آیت‌الله سید محمدعلی آل هاشم، امام جمعه فقید تبریز با اهدای هزینه‌های مراسم یادبود ایشان به ستاد دیه آذربایجان شرقی، تعداد ۱۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان را آزاد کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه، محمدمهدی آل هاشم؛ فرزند شهید آیت‌الله آل هاشم هنگام پرداخت هزینه‌های مراسم چهلم و یادبود پدرش، با بیان اینکه یکی از منویات آن شهید سوق دادن هزینه‌های اضافی مراسم‌های ترحیم و یادبود به امورات خیر و خداپسندانه بود، گفت: از تاکیدات مرحوم پدرم ترویج فرهنگ نیکوکاری و جلوگیری از هزینه‌های غیرضروری در چنین مراسماتی است. بر این اساس تصمیم خانواده بر این شد با حذف تشریفات زاید، علاوه بر بازگرداندن سرپرست خانواده‌ای به کانون گرم خانواده‌، دعای خیر زندانیان آزاد شده نیز نثار روح آن شهید شود.

 محمدمهدی آل هاشم هدف خانواده خود از این اقدام را شادی روح پدر شهید و مشارکت در آزادی زندانیان جرایم مالی اعلام و اظهار کرد: شهید آل هاشم تاکید داشت اهدای هزینه‌های مراسم‌هایی مثل ترحیم یا یادبود درگذشتگان، سیره علوی و همان صدقه جاریه است که باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

 وی با اشاره به ارزش بالای معنوی این کار خداپسندانه، ادامه داد: پدرم همیشه تاکید داشت زندانیان جرایم غیرعمد که به طور ناخواسته پشت میله‌های زندان قرار می‌گیرند و این اتفاق ممکن است برای همه پیش بیاید، از این رو باید دست این افراد را در این شرایط سخت بگیریم و در واقع خانواده ما با این کار به نیت‌های خیر ایشان جامه عمل پوشاندند.

 فرزند شهید آیت الله آل هاشم گفت: خانواده‌هایی که عزیزی را از دست می دهند، با آزاد کردن افراد در بند، علاوه بر اینکه آن‌ها را شاد می‌کنند بلکه رضایت خدا و دعای خیر بندگان در حق مرحومان را نیز جلب می‌کنند.

 وی با قدردانی از مسئولان ستاد دیه آذربایجان شرقی و خیرین نیک‌اندیش این مجموعه، یادآور شد: سالهاست به ابتکار مسئولان ستاد دیه در استان آذربایجان شرقی طرح اهدای هزینه های مجالس ترحیم، عزاداری، گل، بنر و ولیمه به منظور آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را اجرا می کنند که الگویی برای کل کشور است.

 گفتنی است آیت‌الله محمدعلی آل هاشم در سانحه اردیبهشت ماه که منجر به شهادت رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران شد، همراه ایشان بود و به فیض شهادت در راه خدمت نائل شد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...