جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در کردستان برگزار می‌شود
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کردستان گفت: جشنواره خیرین مدرسه‌ساز ۳۱ خردادماه در این استان برگزار می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از مهر، ابراهیم مرادی؛ مدیرکل نوسازی مدارس کردستان یکشنبه، 20 خرداد در جلسه همکاری آموزشی صمت و آموزش و پرورش و همچنین مسئولیت‌های اجتماعی صمت و خیرین مدرسه‌ساز که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان با ۳۲۴ هزار دانش‌آموز در سه‌هزار مدرسه و ۱۲ هزار و ۷۰۰ کلاس درس با فعالیت ۲۴ هزار فرهنگیِ فرهیخته در حال اجرای فعالیت آموزشی است.

 وی افزود: با احتساب خانواده‌های دانش‌آموزان جامعه هدف، حدود ۷۰۰ هزار نفر از جامعه استان کردستان مخاطبین آموزش و پرورش هستند و از ۱۲ هزار و ۷۰۰ کلاس درس چیزی حدود ۲۰ درصد نیازمند تخریب و مقاومت سازی اصلاح هستند. 

 مرادی یادآور شد: کمبود شدید فضای آموزشی در شهرستان‌های سنندج، مریوان و بانه به وضوح دیده می‌شود و با توجه به اینکه در سال گذشته شش‌هزار و ۱۵۰ نفر جمعیت دانش‌آموز در این شهرها افزایش پیدا کرده است، در دو شهرستان بانه و مریوان ۴۶ مدرسه سنگی و ۱۶ مدرسه کانکسی نیازمند بازسازی و احیا هستند.

 وی اضافه کرد: کردستان در حال حاضر با ۳۰۰ هزار متر مربع در شش شهرستانِ استان کمبود فضای آموزشی دارد و باید تکلیف بیش از پنج‌هزار و ۵۰۰ کلاس در استان کردستان مشخص شود که این وضعیت از حد توان اعتبارات ملی و استانی خارج است.

 مرادی هدف از تشکیل این جلسه را همکاری فعالین اقتصادی صنعت و معدن در بحث مسئولیت اجتماعی با آموزش و پرورش دانست و گفت: در بحث مدرسه‌سازی امیدواریم خیرین در بخش حقیقی بیشتر شوند و تقاضا داریم در بخش مسئولیت اجتماعی واحدهای صنعتی و معدنی ورود بیشتری داشته باشند.

 مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کردستان در پایان گفت: جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، ۳۱ خرداد در کردستان برگزار می‌شود.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...