اعضای یک باند چهارنفرۀ کلاهبرداری از خیریه‌ها بازداشت شدند
بنابر اعلام رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ باند چهارنفره‌ای که تحت عنوان کمک برای آزادی زندانیان اقدام به کلاهبرداری از خیریه‌ها می‌کرد، شناسایی و متلاشی شد. یک متهم از داخل زندان در تماس با مؤسسات خیریه اعلام می‌کرد برای زندانیانی که زیر ۲۰ میلیون تومان بدهی دارند، در حال جمع‌آوری پول است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از ایرنا، سرهنگ سعید راستی؛ رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: باندی متشکل از یک نفر داخل زندان و سه‌نفر بیرون زندان بودند که در مرحله اول مؤسسات خیریه را شناسایی می‌کردند و بعد با تلفن زندان و تحت عنوان مددکار در جهت اعتمادسازی با این مؤسسات تماس می‌گرفتند.

 رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: متهم داخل زندان در تماس با مؤسسات خیریه اعلام می‌کرد که برای زندانیانی که زیر ۲۰ میلیون تومان بدهی دارند و محکوم شده‌اند در حال جمع‌آوری پول به منظور آزادی است و سپس با جلب اعتماد آن‌ها، کلاهبرداری انجام می‌شد.

 به گفته سرهنگ راستی، اعضای باند مذکور در مرحله بعد و پس از واریز وجه نقد توسط مؤسسه خیریه، اقدام به جعل نامه آزادی و همچنین تهیه تقدیرنامه و لوح سپاس برای متولیان خیریه‌ها می‌کردند.

 وی ادامه داد: اعضای این باند برای زنان و مردان زندانی برگه آزادی جعل و با استفاده از اسامی واقعی، پرونده‌سازی و برای خیریه‌ها در فضای مجازی مشخصات را ارسال می‌کردند.

 رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: کلاهبرداری از این جنس بیش از هفت‌ماه توسط یک نفر در داخل و سه‌نفر بیرون زندان انجام می‌شده و مبالغ دریافتی نیز در وجه یک زن واریز شده است.

 وی در ادامه افزود: شاکیان این پرونده، خیریه‌ها و مؤسسات کمک‌های مردمی هستند و فقط از یکی از این خیریه‌ها مبلغ ۲۸۰ میلیون تومان به این شیوه کلاهبرداری شده است. 

سرهنگ راستی به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان مبلغ کمک مالی خود را در وجه و حساب شخصی واریز نکنند و از بستر مجازی برای این کار پرهیز کنند.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...