فرزندان تحت پوشش بهزیستی با 3 طرح حمایت می‌شوند
مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از اجرای امین موقت، جایگزین دائمی و میزبان مهمان با هدف ایجاد چتر حمایتی خانواده برای فرزندان زیرپوشش مراکز بهزیستی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از وابط عمومی سازمان بهزیستی، محمود حسین‌آبادی؛ مدیرکل بهزیستی استان مرکزی اظهار کرد: امروز جنگ، جنگ ایدئولوژی است و هدف‌گذاری دشمن در راستای تخریب و سست‌کردن بنیان خانواده است و یکی از راهکارهای شکست دشمن در این جنگ تقویت بنیان خانواده محسوب می‌شود.

 وی تصریح کرد: خانواده باید بتواند چتر حمایتی برای اعضای خانواده ایجاد کند و یکی از روش‌هایی که می‌توان این چتر را فراهم کرد، تقویت بنیان خانواده است.

 مدیرکل بهزیستی استان مرکزی افزود: با توجه به اینکه دشمن در این حوزۀ زیرساختی هدف‌گذاری کرده است باید با یک سیستم هوشمند به مقابله با دشمن رفت تا هم بتوان باورهای دینی و مذهبی کودکان را تقویت کرد و هم آن‌ها را در برابر توطئه‌های دشمنان ایمن کرد تا بتوانند در سایه چتر حمایتی خانواده از باورها برای تهذیب نفس، از بنیه جسمی برای ورزش و تقویت جسمانی، از تحصیل برای سلامت روان و از تحصیلات برای کسب مدارج بالای تحصیلی و تبدیل‌شدن به فردی مؤثر در جامعه استفاده کنند.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر استان پشت نوبت فرزندخواندگی ندارد اظهار کرد: هیچ متقاضی پشت نوبت نداریم، مگر اینکه پرونده آن‌ها ناقص باشد که به کمیته ارجاع نمی‌شود. شیرخواره دختر نداریم، اما با توجه به باورها و اعتقاداتی که در خصوص محرمیت پسر وجود دارد، آن‌ها در مراکز نگهداری می‌شوند، هرچند این باور از نظر مراجع و علمای دینی با راهکارهایی که ارائه شده است منعی ندارد.

 حسین‌آبادی گفت: با توجه به اینکه متقاضی برای شیرخوار دختر بالا است، به محض پذیرش شیرخوار اقدامات مددکاری، ثبت‌نام در سامانه فرزندخواندگی و بحث مشاوره‌های تخصصی و استعلامات قضایی انجام و فرزندخواندگی صورت می‌گیرد.

 وی بیان کرد: تلاش بر این است در راستای گرایش خانواده‌ها به سمت فرزندخواندگی در سه مقوله امین موقت، دائمی و میزبان مهمان از ظرفیت خیرین برای کوچک‌سازی خانه‌های خیلی کوچک تا پنج نفر استفاده شود که فرزندان در دامان خانواده پرورش یابند که آسیب کمتری متوجه آن‌ها شود.

 وی با بیان اینکه بهزیستی در راستای تأمین چتر حمایتی برای کودکان و ایجاد پناهگاه امن در تلاش است فرزندانی که سرپرست خوبی ندارند اما اقوام سببی و نسبی مناسب دارند شناسایی و از ظرفیت آن‌ها برای حمایت و نگهداری این کودکان استفاده کند بیان کرد: بیشترین فرزندخواندگی حیطه دختر و بیشترین ماندگاری فرزندان در مراکز مربوط به پسرها است.

 مدیرکل بهزیستی مرکزی در خصوص واگذاری کودکان دارای شرایط خاص گفت: برای کودکان با شرایط خاص با وجود مشوق‌های خوبی که از سوی بهزیستی داده می‌شود و خدمات درمانی آن‌ها که تا قبل از هفت‌سالگی رایگان است، تاکنون یک مورد در اراک برای پذیرش این کودکان داشته‌ایم که لازم است در این زمینه فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی خوبی صورت بگیرد.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...