احداث همراه‌سرای بیماران چهارمحال‌وبختیاری نیازمند کمک خیرین است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال‌وبختیاری با تأکید بر ضرورت احدث همراه‌سرا برای بیماران به‌خصوص بیماران خاص گفت: احداث همراه‌سرای بیماران به خصوص برای بیماران خاص در استان نیازمند مشارکت و همراهی خیرین و نیک‌اندیشان است.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از ایرنا، محسن حسین‌میرزایی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال‌وبختیاری در نشست کمیته بیماران خاص استان با تأکید بر اینکه هر جا مردم پای کار آمده‌اند کار به خوبی پیش رفته است بیان کرد: مشارکت خیرین در بحث سلامت باید همچون حضور نیک‌اندیشان در بحث مدرسه‌سازی سازمان‌یافته در استان پیگیری شود.

 وی بر ضرورت احصای نیازهای بهداشت و درمان و انجام حرکت فرهنگی و بصیرت‌افزایی با هدف تبیین اهمیت و جلب مشارکت خیرین در بحث سلامت تأکید کرد.

 براساس این گزارش، علی مختاری؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال‌وبختیاری نیز بیان کرد: کمبود دارو از مهمترین مشکلات بیماران خاص از جمله بیماران کلیوی، دیالیزی، تالاسمی و هموفیلی در استان است.

 مختاری با بیان اینکه مشکل تأمین داروی بیماران خاص تنها مختص چهارمحال‌وبختیاری نیست افزود: برای تأمین یکسری از داروهای بیماران خاص در استان مکاتبه‌های مکرری با معاونت غذا و دارو انجام شده است.

 وی در خصوص ضرورت احداث همراه‌سرای بیماران اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است این بیماران از مناطق دوردست و سخت‌گذر برای درمان به مرکز استان مراجعه کنند و مکانی برای اسکان نداشته باشند، احداث همراه‌سرا در استان ضروری است و انتظار می‌رود با تأمین زمین مناسب برای احداث همراه‌سرای بیماران، این فضا با همت گروه‌های جهادی و خیرین احداث شود.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...