تفاهم‌نامۀ سازمان‌های بسیج و انتقال خون با هدف ترویج فرهنگ اهدای خون امضا شد
سازمان بسیج مستضعفین و سازمان انتقال خون ایران در یک تفاهم‌نامۀ سه‌ساله، همکاری در زمینه ترویج فرهنگ اهدای خون و تأمین این ماده حیاتی را آغاز کردند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط عمومی سازمان انتقال خون، سازمان بسیج مستضعفین و سازمان انتقال خون ایران در یک تفاهم‌نامۀ 9 ماده‌ای به مدت سه‌سال، همکاری در زمینه ترویج فرهنگ اهدای خون و تأمین این ماده حیاتی را آغاز کردند. 

 در این تفاهم‌نامه که توسط سردار غلامرضا سلیمانی؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفین و دکتر مصطفی جمالی؛ مدیرعامل سازمان انتقال خون به امضا رسید، رؤسای این دو سازمان متعهد شدند که بیش از پیش نسبت به استفاده از ظرفیت‌های استانی و شهرستانی یکدیگر اهتمام داشته باشند.

 بهره‌مندی از ظرفیت و قابلیت بسیج و بسیجیان در توسعه و ترویج فرهنگ حیاتی اهدای مستمر خون از جمله اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه است.

 همکاری سازمان انتقال خون با سازمان بسیج مستضعفین جهت آموزش، به‌ کارگیری و اعزام بسیجیان در امر خون‌گیری از جمله بندهای این تفاهم‌نامه همکاری است. 

 لازم به ذکر است سازمان بسیج مستضعفین در همه اصناف، پیوسته حضور اثربخشی در امر اهدای خون و ترویج این فرهنگ نجات‌بخش داشته است. همچنین گستردگی، قدرت سازماندهی، ظرفیت جوانان عضو بسیج، بهره‌مندی از رسانه‌‌های فعال و حضور این نیروی پُرتوان و مؤثر در تمامی اصناف و اقشار، ظرفیت مهمی در پشتیبانی و حمایت از اهدای خون خصوصاً در میان جوانان و بانوان به شمار می‌رود.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...