خیّر ایرانی ساکن انگلیس در روستای ارجنک چهارمحال‌ و بختیاری مدرسه می‌سازد
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری گفت: تفاهم‌نامه ساخت مدرسه شش‌کلاسه در مقطع ابتدایی در روستای ارجنک از سوی یک خیّر ساکن انگلستان امضا شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از خبرگزاری صدا‌وسیمای مرکز چهارمحال‌ و بختیاری، ایرج کریمی؛ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این مدرسه خیّرساز در مقطع ابتدایی و با زیربنای ۸۶۶ متر مربع شامل شش کلاس درس و فضا‌های جانبی احداث می‌شود.

 وی با قدردانی از مشارکت و همراهی خیرین در عرصه مدرسه‌سازی، به‌خصوص در مناطق محروم استان تصریح کرد: این مدرسه خِیری با مشارکت خیّر نیکوکار، بهروز نوع‌دوست بنی (خیّر ساکن انگلستان) و با نمایندگی سیدمحمدرضا هاشمی؛ استاد دانشگاه صنعتی اصفهان احداث خواهد شد.

 کریمی در ادامه افزود: هم‌اکنون احداث ۱۰۰ مدرسه در استان، با ۳۶۰ کلاس درس و مساحت هفت‌ هزار و ۸۰۰ متر مربع در دست اجرا است که از این میزان، ۸۰ طرح به‌صورت مشارکتی و با کمک خیرین در حال ساخت است.

 وی گفت: زیربنای کل طرح‌های خیری در دست اجرا در استان ۵۸ هزار و ۲۰۰ متر مربع است که برای تکمیل این طرح‌ها، پنج هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

 براساس این گزارش، بهروز نوع‌دوست بنی؛ خیّر مدرسه‌ساز ساکن انگلستان نیز به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به اینکه مدرسه‌سازی یک فرصت برای تربیت نسل آینده است گفت: امر مدرسه‌سازی کشور را آباد می‌کند.

 وی بیان کرد: متولد آبادان هستم و پدر و مادرم از ساکنان و اهالی شهرستان بن هستند. برای خدمت به کشور باید مدرسه‌سازی، به‌خصوص در مقطع ابتدایی انجام شود.

 لازم به ذکر است، هم‌اکنون ۴۰۰ فضای خیری توسط ۴۰۰ خیّر حقیقی و حقوقی در استان چهارمحال‌ و بختیاری احداث شده است. همچنین، این استان دارای بیش از ۱۹۴ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...