آزادی ۲۳ زندانی خراسانی در قالب پویش «مشهد مهربان»
مدیر ستاد دیه خراسان رضوی گفت: زمینه آزادی ۲۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان با برپایی پویش «مشهد مهربان» فراهم شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خیر ایران به نقل از روابط‌عمومی ستاد دیه کشور، جواد غفاریان طوسی، مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان رضوی در نشست اختتامیه پویش «مشهد مهربان» که با محوریت «آزادی زندانیان غیرعمد» و «کمک به کودکان بازمانده از تحصیل» برپا شده بود، گفت: از همه نیکوکارانی که در فراهم نمودن زمینه رهایی 23 زندانی غیربزهکار استان خراسان‌رضوی مشارکت داشتند، تشکر می‌کنم. امروز از عزیزانی تقدیر می‌کنیم که در جهت آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد سه سال است، فعالیت می‌کنند.

 مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان رضوی با اشاره به اینکه در گذشته به‌ دلیل معذوریت‌ها و محدودیت‌ها سالانه فقط یک گلریزان در استان داشتیم، ادامه داد: به لطف خدا و به برکت همدلی مردم، تنها در سال جاری ۲۷ گلریزان با حضور اقشار مختلف مردمی و طیف‌های اجتماعی برگزار شده است که متولی ۱۳ مورد این آیین‌های معنوی را شورای اجتماعی محلات برعهده داشتند. امسال غریب به ۲۲ هزار نفر مشارکت داشتیم در حالی که سال گذشته ۱۰ هزار نفر و سال قبل از آن هم ۴ هزار نفر مشارکت داشتند. این افزایش مشارکت‌ها بسیار ارزشمند است و نشان می‌دهد مسئولیت اجتماعی در بدنه جامعه نهادینه شده است.

 وی بیان کرد: یقین دارم در ۱۳ همایش شورای اجتماعی محلات بیش از ۸۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده است. مجموع کمک‌های جمع‌آوری شده در کارتخوان‌های مناطق ۱۳ گانه، نزدیک به ۷۰۰ میلیون تومان است و بخش زیادی نیز به صورت نقدی و حضوری جمع‌آوری شده است.

 غفاریان از آزادی ۲۳ زندانی غیرعمد تا ابتدای هفته آتی خبر داد و گفت: نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان جمع بدهکاری این افراد است که با مشارکت مددکاران، خادمان حرم رضوی و دبیران شوراهای اجتماعی محلات، نزدیک به ۲ میلیارد تومان آن بخشیده شده است و ۸ میلیارد نیز قسط‌‌‌بندی شده است. علاوه بر مبلغ ناچیزی که توسط مددجو ارائه شده رقمی معادل یک میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان با مشارکت‌های مردمی پرداخت شده تا این افراد به زودی آزاد شوند.

 مدیر نمایندگی ستاد دیه استان خراسان‌رضوی تاکید کرد: ستاد دیه یک نهاد مردمی است و به وسیله مردم اداره می‌شود. امیدواریم این روند تا پایان سال ادامه داشته باشد و مقدمات گلریزان بهتری را در سال آینده شاهد باشیم.
لطفا به این مطلب امتیاز دهید
Copied!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...